Vihma pole, aega on 18.07

Täna oli erakordne matkapäev – vihma ei sadanud. Ilus ilm ja meiega taas liitunud Kadri (kes tõi kaasa maitsva koogi) tegid hommiku nii nauditavaks, et teeleasumine venis üsna hilisele ajale. Päevatee oli 17 km, mille mõned matkalised läbisid joostes ja vähem kui kahe tunniga.

Ülejäänud seltskond valis rahuliku tempo ning mahutas matkapäeva ka mitmed marjakorjamispausid, ühe ujumise, venitusharjutused ja looduse nautimise.

Noku laagriplatsile jõudes ootasid ees Kanal 2 reporter ning ohtrad sipelgad. Kui köögitoimkonna järjekordsed hõrgutised (metssea-seente pajaroog kartulipudruga ning metsmaasika-mustika toormoos röstsaiaga) söödud, jagus seltskonal seekord isegi rammu, et tule ümber lõkkejutte rääkida.

On päris hämmastav, milline vennastumine ja usaldamine matkaliste vahel kõigest mõne päevaga tekib. Nagu matkajuht Tõnu ütleb – matkamine on seltsimehelikkuse kool. Mööda matkaradu kõndides jõuab rääkida igasugu jutte ja mängida lõbusaid mänge. Näiteks on meil juba läbi viidud kõige paksemate kulmude konkurss ja seltskonna liikmetele indiaaninimede panek.

Nelja päevaga oleme läbinud sutsu alla saja kilomeetri ning üksnes heameel on tõdeda, et palju kilomeetreid ning põnevaid kaasteelisi ootab veel ees.

Esimese matka blogi

RMK matkatee avati 15. juulil 2012, mil startis esimene matkaseltskond. Matkajate tegemisi sai jälgida siinse blogi vahendusel, mida pidas Kristjan Kaljund 11 matkapäeva jooksul.

Esimese matka ajakava

Esimene matkaseltskond

Pildigalerii