Matka ajakava

Esmaspäev, 16. juuli

Matkalised ärkavad telkides Nõmmeveskil ja teevad endale hommikusööki. Matk jätkub nüüd juba kergvarustuses jalgratastel ja jalgsi 21,5 km kuni Järvi-Pikkjärveni. Selles toredas paigas maitseb lõuna hästi. Järgnevalt liigutakse 7,8 km jalgsi ja jõutakse õhtuks Leppoja turismitallu. Seal toimub ööbimine katuse all ehk toas. Matkalistel on võimalus saunas käia ja nautida pererahva valmistatud mõnusat õhtusööki.

Matkalised: Aigar Kallas, Tõnu Jürgenson, Alar Sikk, Kristjan Kaljund, Heleen Vennikas, Julia Ivanova, Margit Härma, Kadri Adamson (lahkub hommikul vara võtetele), Anneli Talvik, Kertu Jukkum, Liisa-Lotta Kaivo ja Priit Jagomägi (liituvad hommikul).

Teisipäev, 17. juuli

Matk algab pärast kosutavat hommikusööki Leppoja turismitalust ja selle päeva programm näeb ette 22 km pikkuse jalgsimatka lõunapausiga Venemäel. Õhtuks jõutakse Nikerjärve telkimisalale, kus ööbitakse jälle omapüstitatud telkides ja nauditakse isevalmistatud õhtusööki. Nikerjärve telkimisala on kena ja valgusrohke, koht on varustatud ka katusealusega vihmase ilma tarbeks.

Matkalised: Aigar Kallas, Tõnu Jürgenson, Alar Sikk, Kristjan Kaljund, Heleen Vennikas, Julia Ivanova, Margit Härma, Kertu Jukkum, Tõnu Ehrpais, Anneli Talvik (lahkub hommikul).

Kolmapäev, 18. juuli

Kohe pärast hommikusööki ja laagri kokkupakkimist algab matk Nikerjärvelt ja liigub jalgsi. Lõunaks  jõutakse Mägede lõkkekohta, mis on ilusa vaikse metsa keskel väikese järve ääres. Peale lõunasööki jätkub jalgsimatk ning päevateekonna 17 km läbimisel jõutakse õhtuks Noku lõkkekohta. Lõkkekohti on seal tegelikult kaks. Esimese juures on laavu, mille all saab vajadusel end hubaselt sisse seada ja selle ees lõket teha. Teine Noku lõkkekoht on tavaline lõkkekoht, kus on tulease ja katusega laud, ruumi telkide paigutamiseks on külluslikult. Taas laager püsti ja õhtusööki valmistama.

Matkalised: Aigar Kallas, Tõnu Jürgenson, Alar Sikk, Kristjan Kaljund, Heleen Vennikas, Julia Ivanova, Margit Härma (lahkub õhtul), Kertu Jukkum.

Neljapäev, 19. juuli

Matk algab Noku lõkkekohalt ja kulgeb tõuke- või jalgratastel 20,5 km. Vahepeatus lõunasöögiks on Napu lõkkekohas, mis asub küll metsatee ääres, aga sellele vaatamata piisavalt eraldatud ja privaatses kohas. Õhtuks jõutakse Hiieveskile, kus ööbitakse Paunküla puhkekeskuses, seega katuse all ja toas. Taaskord on sauna kasutamine matkaliste teetolmu eemaldamiseks avatud ja pärast sauna ootamas lahkete vastuvõtjate valmistatud õhtueine.

Matkalised: Aigar Kallas, Tõnu Jürgenson, Alar Sikk, Kristjan Kaljund, Heleen Vennikas, Julia Ivanova, Kertu Jukkum (lahkub õhtul).

Reede, 20. juuli

Pärast hommikusööki alustavad matkalised oma päevateekonda Paunküla puhkekeskusest ning haaravad kohe teele asudes kaasa oma lõunase toidumoona. ATV-dega õnnestub sel päeval mööda külavahe- ja kruusateid pidi läbida 53 km. Õhtuks jõutakse Loosalu raba servas asuvasse laagripaika. See on vaikne metsavaheline varjuline laagripaik, mis pakub head kaitset tuule eest. Vihma korral saab istuda katusega laua taga. Ööbimine telkides ja taas korda võimalus oma matkatoidu valmistamise oskused proovile panna.

Matkalised: Aigar Kallas, Tõnu Jürgenson, Alar Sikk, Kristjan Kaljund, Heleen Vennikas, Julia Ivanova.

Laupäev, 21. juuli

Pärast hommikurutiini algab matk Loosalu laagripaigast ning esimese meetodina kasutatakse edasiliikumiseks jalgu. Peale 6 km läbimist ja jõudmist Palukülla liigutakse ATV-dega 53 km mööda maanteid ja kõrvalteid Kurgjani. Lõunasöögi on matkalised juba hommikul endaga kaasa saanud, seega meeldiva paiga lõunasöögiks valib matkaseltskond teel olles ise. Viimane suts 4 km jalgsi viib matkajad ööbimispaika – Saeveski metsaonni. Saeveski metsaonn on igati kena ja avar maja, endine metsavahi koht. Metsaonni kõrval voolab Saarjõgi. 

Matkalised: Aigar Kallas, Tõnu Jürgenson, Alar Sikk, Kristjan Kaljund, Heleen Vennikas, Julia Ivanova, Kai Realo (tuleb Kurgjale), õhtul külalisena Triin Kusmin.

Pühapäev, 22. juuli

Matk algab Saeveskilt ja jalgratastega 17,5 km sõidetakse Hüpassaarde. Siin on Soomaa rahvuspargi värav, kus saab tutvuda rahvuspargiga ja külastusrajatistega. Hüpassaares asub ka helilooja Mart Saare majamuuseum. Peale vaatamisväärsustega tutvumist ja lõunasööki asutakse hobuse selga ja liigutakse 22 km Kõrtsi-Tõramaale. Ööbimine katuse all ehk Soomaa looduskeskuse tubades. Saun avatud ja leili täis ning pärast seda ootavad auravad kausid ja kandikud täis pühapäevaseid hõrgutisi.

Matkalised: Aigar Kallas, Tõnu Jürgenson, Alar Sikk, Kristjan Kaljund, Heleen Vennikas, Julia Ivanova, Gerli Padar, Jarek Jõepera (saabub õhtul), Kai Realo (lahkub õhtul). 

Esmaspäev, 23. juuli

Matk algab Soomaa looduskeskusest ning selle päeva plaan näeb ette liikuda 35 km jalgratastel. Matkapäeva lõuna toimub Pertlimetsas. Õhtuks jõutakse Kopra tare juurde. Kopra tare metsaonn on väga vahva koht. Vahvaks teeb onni asukoha juba see, et see asub saarekese peal. Onni juurde pääseb üle betoonist sillakese. Need, kes eelistavad onni, ööbivad onnis, need, kes eelistavad telki, ööbivad telgis. Matkalistel taas võimalus teha õhtuseid köögikatsetusi.

Matkalised: Aigar Kallas, Tõnu Jürgenson, Alar Sikk, Kristjan Kaljund, Heleen Vennikas, Julia Ivanova, Gerli Padar, Jarek Jõepera, Hannes Võrno.

Teisipäev, 24. juuli

Matk algab pärast hommikusööki Kopra tare juurest ja kulgeb koos lõunase vahepeatusega Kilingi-Nõmmes, Rae järve äärde. Teekonna pikkuseks tõuke- ja/või jalgratastel kujuneb 27 km. Rae järve telkimisalal on välja ehitatud neli lõkkekohta, laste mänguväljak ning kaev, seega mahub sinna rahvast vajadusel rohkesti. Samuti on seal rannas väga mõnus ujumiskoht. Telkimisalal on kolm katusega laudpinki ja üks varjualune, mis annavad vihma korral võimaluse mõnusalt varjus istuda. Loodusfotograafiahuvilisel matkajal tasuks kindlasti läbi jalutada kohalik õpperada, millele jääb ka vaatetorn. Suure tõenäosusega on võimalik kohata jäälindu või kobrast. Ööbimine telkides ja selle matka viimase isevalmistatud õhtusöögi nautimine.

Matkalised: Aigar Kallas, Tõnu Jürgenson, Alar Sikk, Kristjan Kaljund, Heleen Vennikas, Julia Ivanova, Tiit Pruuli, Gerli Padar, Jarek Jõepera, Hannes Võrno.

Kolmapäev, 25. juuli

Matk hakkab lõpule jõudma. Esiteks tugev hommikusöök ja laagri kokku pakkimine. Viimane matkapäev on plaanis veeta väga mitkekülgselt. Rae järve äärsest telkimisalalt hakatakse liikuma tõuke-ja/või jalgratastel ning liigutakse 32 km. Parajasti lõuna ajaks jõutakse viikingilaeva Turmi randumispaika Jaagupi külas ning lõunat süüakse juba Turmi pardal. 18 km pikkuse merereisi järel jõutakse Turmi randumispaika Treimani külla, kust on ratastega sõita 5 km Iklasse. Iklas on vastas huvilised, kes tulid vaatama matkaliste õnnelikke nägusid ning ühtlasi paigaldab matkaseltskond matkatee viimase kilomeetriposti. 

Seejärel suunduvad meie matkalised mootorsõidukite abil lähedalasuvasse Kabli looduskeskusse, kus toimub pingutusele väärilise punkti panemine. Peale ööbimist Kabli looduskeskuses (saun ka avatud) on mõnus asuda RMK poolt pakutava transpordi abil koduteele.

Matkalised: Aigar Kallas, Tõnu Jürgenson, Alar Sikk, Kristjan Kaljund, Heleen Vennikas, Julia Ivanova, Tiit Pruuli, Jarek Jõepera, Hannes Võrno, Katrin Klein, Jüri Leiten.