11 päevaga Oandust Iklasse 14.07

Sadu või isegi tuhendeid kilomeetreid kulgevad matkateed ei ole maailmas midagi haruldast. Eesti matkajad on seni pidanud piirduma märksa lühemate distantsidega, kuigi uljamad muidugi panevad endale ise sobiva raja kokku. Homsest saab aga täiesti ametlikult ja ise pead vaevamata lausa 370 km läbi käia. RMK Oandu-Ikla matkatee võtavad esimesena ette kuus kanget, et teekond omal nahal järele proovida.

Matkatakse jalgsi, jalgrattal, hobusel, tõukerattal, ATV-l ja isegi laeval. Meiega liituvad teekonnal mitmed tuntud matka- ja loodusesõbrad. Nii et kui tahate teada, kas Gerli Padar lõket teha oskab või mida Tiit Pruuli kindlasti seljakotti pakib, hoidke blogil silm peal.

Ja nagu igal pikemal matkal, liituvad meiega varem või hiljem ka vihm, villid, tühi kõht, väsimus, sääsed ja koduigatsus. Kõigest sellest saate järgneva 11 päeva jooksul siitsamast lugeda ja kui internetiühendus vähegi võimaldab, siis ka pilte ja videoklippe vaadata.

Eesti pikima matkatee avaretk ei ole siiski tõsielusari. Keegi ei pea end viimase piirini kurnama, kedagi ei hääletata välja ja isegi varusid saab tee peal täiendada. Jäägu ekstreemsused neile, kes seda igatsevad, RMK matkatee pakub mõnusaid looduselamusi igaühele.

Start on homme kl 12 Oandu looduskeskuse juures.

Esimese matka blogi

RMK matkatee avati 15. juulil 2012, mil startis esimene matkaseltskond. Matkajate tegemisi sai jälgida siinse blogi vahendusel, mida pidas Kristjan Kaljund 11 matkapäeva jooksul.

Esimese matka ajakava

Esimene matkaseltskond

Pildigalerii