Karuskose metsavahi metsamaja

Viljandimaa, Soomaa rahvuspark
Metsamaja on tagasihoidlik ja sobib vähenõudlikule matkasellile. Jahedama ilma korral saab saunaahju soojaks kütta. Metsamaja asub Raudna jõe kaldal, maja läheduses asub lõkkeplats ja soovi korral on võimalus matkata Ingatsi õpperajal.
Telefon
Vaata vabu aegu ja broneeri on-line keskkonnas www.nordicrent.ee


või telefonitsi 676 7532
E-R 10.00-16.00
Samale päevale on-line keskkonnas broneeringut teha ei saa!
E-postpuhkus@rmk.ee
Objekti tüüpMetsamaja
HooldustüüpAastaringne
Suvise hoolduse põhimõtteid vaata siit
ParkimisvõimalusedMahub 5 sõiduautot või 3 väikebussi.
VarustusSaun ja ööbimine põrandal 9 inimesele, magamisvarustus peab külastajal endal kaasas olema. Majas puudub elekter, mobiililevi on katkendlik. Olemas lõkkekoht grillrestiga, randumiskoht, kuivkäimla, kaev. Kaevuvesi ei ole kasutuskõlblik ja külastajatel tuleb joogivesi endal kaasa võtta.
Hind
  • 110 €/ööpäev
  • Lemmikloom 5€/ööpäev
Telkimisvõimalus Ainult metsamaja klientidele, kuni 20 telkijat (5€/in.)
Lõkkekoht Lahtine lõkkease grillrestiga.
Vesi Tarbevett saab jõest
Matkavõimalus Ingatsi õpperajal
Ööbimisvõimalus on
Ööbimiskoha inimeste arv9 inimest
VaatamisväärsusedKaruskose metsavahikordon, traditsiooniline metsavahi talu õu, traditsioonilised aiataimed, Raudna jõekäär, viljapuuaed, pärandkultuurimaastikud.
Suvine hooldusHooldussagedus: vastavalt broneeringutele
Lisainfo
  • Vajalik eelnev broneerimine!
  • Metsamajast lahkudes korrasta ruumid.
  • NB! Talvisel ajal, kui õues langeb temperatuur alla -10°C, on majas, vaatamata kütmisele külm ning ööbimiseks ettenähtud teisel korrusel puudub sooja hoidev küttekolle. Seetõttu soovitame talvel majas ööbimist vaid korraliku talvise magamisvarustusega!
  • Enne loodusesse minekut tutvu järgmiste juhistega: igaüheõiguse põhimõtte, kuidas looduses käituda ja prügivabalt looduses
PiirangudTuleohutusnõuetest tulenevalt on maja kasutajate piirarv 9 inimest. Alla 18-aastased saavad maja broneerida ja kasutada ainult koos täiskasvanuga. Rahvuspargi alal kehtivad tulenevalt kaitse-eeskirjast piirangud.
Rohkem kui 50 osavõtjaga rahvaüritused tuleb kooskõlastada kaitseala valitsejaga (info@keskkonnaamet.ee).
AsukohtPõhja-Sakala vald, Viljandimaa. Objekt nr 15 rahvuspargi kaardil. NB! Vaata kohalesõitmise õpetust!
Kohalesõitmise õpetusKaruskose metsamaja paikneb Põhja-Sakala vallas, Viljandimaal. Tallinna, Pärnu ja Tori suunalt tulles sõita Tori asulasse ja sealt keerata rahvusparki suunduvale Võlli teele, kust edasi sõita 6 km mööda Jõesuu teed kuni Jõesuu asulani. Enne Jõesuu asulasse jõudmist keerata paremale. Riisa küla Halliste jõe sillast sõita edasi 2,3 km Karuskosele suunduva teeristini, keerata vasakule ja metsamajani jääb veel 2,5 km.

Tartu ja Viljandi suunalt tulles sõita mööda Tartu-Viljandi-Pärnu mnt Kõpu asulani. Keerata peale Kõpu kalmistut algavale Kõpu-Jõesuu maanteele. Sõita 27 km Tori vallas paikneva Riisa küla Raudna jõe sillani, ületada sild ja keerata esimesest ristist paremale, kust Karuskose metsamajani jääb veel 2,5 km. 
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.454155
pikkuskraad: 25.02395
L-EST 97 x: 6479773.9 y: 559774.6