Poruni matkarada (5 km)

Ida-Virumaa, Alutaguse rahvuspark
Eesti metsades on suur tuleoht! Alates 24. maist kehtib tuleohtlik aeg Ida- ja Lääne-Virumaal ning sellega keelatakse looduses suitsetamine ning mootorsõiduki kasutamine. Päästeamet palub hoiduda lõkke tegemisest ja grillimisest looduses. Vajadusel kasuta kattega lõkkekohta.
Poruni 10 km (edasi-tagasi) pikk matkarada kulgeb piki Poruni jõe kallast Narva jõeni ja pöördub sealt lähtekohta tagasi. Raja äärde on paigutatud 12 infostendi, mis tutvustavad piirkonna loodust, lammimetsa, põliseid laialehelisi puistuid, juhivad tähelepanu jõe kallastel kohati paljanduvate geoloogilistele kihistutele, käsitlemata ei jää ka piirkonda iseloomustav militaarajalugu.
Poruni matkarada on tähistatud siniste värvitud ristkülikutega puudel ja metall suunaviida postidega
Telefon+372 5681 5722
E-postinfo.alutaguse@rmk.ee
Objekti tüüpMatkarada
HooldustüüpAastaringne
Suvise hoolduse põhimõtteid vaata siit
ParkimisvõimalusedParkla 10 autole
Varustus2 kaetud lõkkeaset grillrestiga, 3 infotahvlit, 12 infoalust, 3 kuivkäimlat, laavu, 2 puukuuri
Telkimisvõimalus Ovintse- ja Narva jõe lõkkekohad
Lõkkekoht Ovintse- ja Narva jõe lõkkekohad
Vesi Tarbevesi Poruni jõest
Matkavõimalus Jalgsi edasi-tagasi 10 km Poruni ringne matkarada, 2,5 km, on osa 10 km rajast, tutvustab lammimetsa ja põlismetsa ilmelist laialehelist puistut ning selle elustikku. Selle raja 700 m. kruusakattega lõiku, mis viib Poruni jõeni ja tagasi parklasse, saab kasutada ka ratastooliga.
VaatamisväärsusedPoruni- ja Narva jõgi, vanad metsad, militaarpärand, Puhatu soostik
Suvine hooldusHooldussagedus: 1 kord nädalas
Lisainfo Soovitame tutvuda Riigipiiri seadusega Riigi Teatajas.
Enne loodusesse minekut tutvu järgmiste juhistega: igaüheõiguse põhimõtted, kuidas looduses käituda ja prügivabalt looduses.
PiirangudMatkarada asub Puhatu kaitsealal, tutvu külastusele kehtivate piirangutega. Vajadusel küsi lisainfot Keskkonnaametist info@keskkonnaamet.ee, +372 662 5999
AsukohtAlutaguse vald, Ida-Virumaa
Objekt nr 35 puhkeala kaardil
Kohalesõitmise õpetus
Jõhvi-Vasknarva mnt 36. km keerata vasakule (viit „Poruni matkarada“). Sealt sõita 12 km kuni piirivalve kordonini, keerata vasakule (ristmikul viit) ja sõita otse 4 km kuni tõkkepuuni, millest vasakule jääb parkla, kuhu saab jätta auto. Edasi 500 m pärast ongi paremat kätt Poruni matkaraja algus.  
NB! Narva suunalt tulijatele pakub Google Maps valet teed läbi Auvere, mis viib tupikusse. Ainus ligipääs on Jõhvi–Vasknarva maanteelt.
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 59.169531
pikkuskraad: 27.798163
L-EST 97 x: 6565148 y: 717104