Kaiu rattarada (45 km)

45 km pikkune rada kulgeb suures osas Kaiu mõhnastikus. Rada pakub oma pikkuse ja kulgemisega väga vahelduval maastikul parajalt koormust ka treenitumale rattasõitjale. Rada kulgeb Kääpa külast lõuna suunas läbi valgusküllaste männimetsade, kus on metsateedel ka lahtise liivaga tõuse-langusi. Kosutuseks pisikest puhkepausi sobib pidada Kaiu järvede äärsetes lõkkekohtades, kus on võimalik ka end veega karastada. Üheks huvitavamaks punktiks rajal on Sõõru küla oma üle 100 aasta vanuse tulevalvetorniga (torni minek pole lubatud). Pala asulas saab vajadusel oma toidu- ja joogivarusid täiendada, et jätkuks jõudu raja teise poole läbimiseks. Kääpa külas võib käia Kalevipoja muuseumis, teemapargis, läbida krati seiklusrada ja hea õnne korral kohata ka kratte endid.
Telefon+372 676 7030
E-postinfo.elistvere@rmk.ee
Objekti tüüpRattarada
Hooldustüüp Aastaringne
Suvise hoolduse põhimõtteid vaata siit
ParkimisvõimalusedKääpa külas Kalevipoja muuseumi juures parkla 10 autole
VarustusViidad, raja tähistus
Telkimisvõimalus Tammeluha lõkkekoht, Jõemõisa lõkkekoht, Kalamehe lõkkekoht,  Kukeseene lõkkekoht, Kaiu järve lõkkekoht
Lõkkekoht on
Matkavõimalus Tammeluha matkarada (3 km) 
VaatamisväärsusedKaiu mõhnastiku vahelduvad maastikud, järved, erinevad metsakooslused, Sõõru küla oma 100-aastase tulevalvetorniga, Kääpa küla Kalevipoja teema- ja seikuspargi ning muuseumiga.
Suvine hooldusHooldussagedus: 2 korda kuus
Lisainfo Enne loodusesse minekut tutvu järgmiste juhistega: igaüheõiguse põhimõtted, kuidas looduses käituda ja prügivabalt looduses.
Piirangud Asub Kääpa maastikukaitsealal, tutvu külastusele kehtivate piirangutega. Vajadusel küsi lisainfot Keskkonnaametist info@keskkonnaamet.ee, tel +372 662 5999.
AsukohtMustvee vald, Jõgevamaa
Objekt nr 24 puhkeala kaardil
Kohalesõitmise õpetusSõita Tartust 40 km Jõhvi suunas ja keerata viida „Kääpa keskus 2“ juurest paremale. Kääpa külas pöörata T-kujuliselt ristmikult paremale ja sõita 400 m, kuni teest paremal näete RMK Saare teabepunkti, mille juurest algabki rattarada (vaata marsruuti infostendilt ja jälgi rattaraja viitasid).
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.695695
pikkuskraad: 26.848637
L-EST 97 x: 6509727 y: 665108