Saare järve õpperada (3,5 km)

NUTIMÄNG – Kui sulle tundub, et elu ilma nutinduseta on igav, siis on sul nüüd võimalus Saare järve õpperada läbida lahendades nutiseadmes sulle avanevaid ülesandeid. Pane oma teadmised proovile, harjuta tähelepanu ja saad kogeda midagi uut.
Lae alla Play poest või App Store-st Loquizi äpp. Mängimiseks vajaliku kasutajanime ja parooli leiad parklas olevalt infotahvlilt.
Vaata ka teisi nutimänge

3,5 km pikkusele, huvipunktides erinevaid metsakooslusi tutvustavale rajale võib suunduda nii raja alguses asuvast parklast kui Sihi ja Papi lõkkekohtadest. Rada kulgeb mööda metsasiseseid pinnaseteid, sihte, laudteid ja jalgradu vaheldusrikkal maastikul. Rada möödub Manteuffelite perekonna matmispaigast ja kompleksseirejaamast. Sobib igas eas külastajale huvitavaks ja harivaks jalutuskäiguks.
Telefon+372 676 7030
E-postinfo.elistvere@rmk.ee
Objekti tüüpÕpperada
Hooldustüüp Aastaringne
Suvise hoolduse põhimõtteid vaata siit
ParkimisvõimalusedParkla 10 autole
Varustus2 infotahvlit, 13 infoalust, matkaraja viidad, laudteed, 12 m pikkune sild, lahtine lõkkease, kaetud lõkkekoht grillrestiga
Telkimisvõimalus Papi lõkkekoht, Sihi lõkkekoht
Kattega lõkkekoht on
Lõkkekoht on
Matkavõimalus on
VaatamisväärsusedSaare järv ja mõhnastik, erinevad metsakooslused, Manteuffelite perekonna matmispaik
Suvine hooldusHooldussagedus: 2 korda kuus
Lisainfo Enne loodusesse minekut tutvu järgmiste juhistega: igaüheõiguse põhimõtted, kuidas looduses käituda ja prügivabalt looduses.
Piirangud Asub Saarjärve looduspargis, tutvu külastusele kehtivate piirangutega. Vajadusel küsi lisainfot Keskkonnaametist info@keskkonnaamet.ee, 
tel +372 662 5999
AsukohtMustvee vald, Jõgevamaa
Objekt nr 42 puhkeala kaardil
Kohalesõitmise õpetusSõita mööda Jõhvi-Tartu-Valga (nr 3) mnt Tartust 33 km Jõhvi suunas, pöörata vasakule (teeviit näitab Jõgeva ja Palamuse) ja sõita 1 km. Seejärel pöörata vasakule Saare mõisa alleele, sõita 800 m ja infotahvli juurest pöörata vasakule parklasse. Rajad algavad infotahvli juurest.
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.659725
pikkuskraad: 26.762456
L-EST 97 x: 6505514 y: 660281