Sakala tee matkarada (12 km)

Viljandimaa, Sakala puhkeala
12 km pikkune matkarada sobib pikemaks matkaks. Rajal on mõnusad lõkkekohad telkimiseks ja Saeveski metsaonn, kus ka halva ilma korral varju leiab. Rada võib läbida nii jalgsi kui jalgratastega. Arvestama peab aga sellega, et kui ühest otsast rada alustada, siis võiks transport raja teise otsa vastu tulla. Rajal korraldatakse erinevaid sündmusi - pikima traditsiooniga neist on märtsikuus toimuv Sakala tee matkapäev.
Telefon+372 526 1924
E-postinfo.soomaa@rmk.ee
Objekti tüüpMatkarada
ParkimisvõimalusedParkimine tee ääres.
VarustusRada on märgistatud kollase-punase triibuga tähistatud puidust postidega. Matkarajale jäävad Mullasamba ja Maltsaare puhkekohad, Kabelimäe lõkkekoht, Luite lõkkekoht koos telkimisvõimalusega ning Saeveski metsavahi koht Saarjõe kaldal.
Telkimisvõimalus Luite lõkkekohas kuni 3 telki.
Lõkkekoht on
Matkavõimalus jalgsi ja jalgrattaga
Ööbimisvõimalus on
Ööbimiskoha inimeste arvSaeveski metsaonnis kuni 10 inimest.
VaatamisväärsusedRada kulgeb metsateedel, mida mööda käis C. R. Jakobson kodukohast Kurgjalt Vanaõue kaudu Viljandisse ajalehte ,,Sakala” toimetamas.
Marjad-seenedMustikad, pohlad, seened
Suvine hooldusHooldussagedus: 2 korda kuus
Suvise hoolduse põhimõtteid vaata siit
LisainfoEnne loodusesse minekut tutvu järgmiste juhistega: igaüheõiguse põhimõtted, kuidas looduses käituda ja prügivabalt looduses.
AsukohtVihi küla, Põhja- Sakala vald, Viljandimaa Objekt nr 3 puhkeala kaardil
Kohalesõitmise õpetusImavere-Viljandi mnt 31. kilomeetril keerata Vändra suunas ja sõita 16,8 km üle Navesti jõe silla, kuni paremal pool maanteed näete Sakala tee matkaraja infotahvlit. Sealt algabki matkarada. Pärnu poolt tulles suunduda Vändrast Suure-Jaani mnt-le ja sõita 24 km. Sakala tee matkarajale saab minna ka Kurgja talumuuseumist, kuhu saab mööda Vändra-Paide mnt, keerates 13,5 kilomeetril paremale ja sõites 3,1 km. Matkaraja alguses on raja infotahvel. 
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.58262
pikkuskraad: 25.34858
L-EST 97 x: 6503129 y: 572858