Rebastemäe õpperaja Kaplimäe vaatetorn (parklast ca 700 m)

Hiiumaa, Hiiumaa puhkeala
Rebastemäe õpperada on ringikujuline, rada algab ja lõpeb samas punktis. Pärast Rebastemäe torni rada hargneb. Vasakut haru pidi minnes jääb vaatetorn 800 m kaugusele ja paremat haru minnes 700 m.
Vaatetorn asub kogu Lääne-Eesti vanimas ja kõrgeimas osas, Kõpu poolsaarel, Kaplimäel, mis on Hiiumaa kõrguselt teine mägi (63,5 m). Tornist avanevad vaated Hiiumaa metsadele ja põhjakaarest ka Läänemerele. Rahvajuttude põhjal asunud mäel kunagi kabel. Kirikuõpetaja olnud aga väga kogukas mees, kellele oli tõsine vaev kõrgele mäele teenistust pidama ronida. Nii pistnud usumees ise kabelile tule otsa, et igapühapäevasest vaevast pääseda.
Telefon+372 53229499
E-postinfo.ristna@rmk.ee
Objekti tüüpVaatetorn
HooldustüüpAastaringne
Suvise hoolduse põhimõtteid vaata siit.
ParkimisvõimalusedRiigimaantee ääres parkimistaskus
Varustus4 m kõrgune puidust vaheplatvormiga vaatetorn, 2 puidust pinki, infotahvel
Matkavõimalus Jalgsi, Rebastemäe õpperada
VaatamisväärsusedVaade Kõpu poolsaare metsadele ja Läänemerele, vanad metsastunud luited
Suvine hooldusHooldussagedus: 2 korda nädalas
Lisainfo Enne loodusesse minekut tutvu järgmiste juhistega: igaüheõiguse põhimõtted, kuidas looduses käituda ja prügivabalt looduses.
Piirangud Rada asub Kõpu looduskaitsealal, tutvu ala kaitse-eeskirjaga siin. Vajadusel küsi piirangute kohta lisainfot Keskkonnaametist, info@keskkonnaamet.ee, tel +372 662 5999.
AsukohtHiiumaa vald, Hiiumaa
Objekt nr 31 puhkeala kaardil.
Kohalesõitmise õpetusVaatetorni asukohatähis kaardil näitab Rebastemäe õpperaja parkla asukohta. Liikuda Kiduspä ristmikust Puski-Kõpu-Ristna mnt mööda 3,4 km Kalana suunas. Raja algus on Puski-Kõpu-Ristna mnt ääres paremal pool. Jälgida tähistust.
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.921700
pikkuskraad: 22.247486
L-EST 97 x: 6532712 y: 399062