Rebastemäe õpperada (1,5 km)

Hiiumaa, Hiiumaa puhkeala
Rada paikneb kogu Lääne-Eesti vanimas ja kõrgeimas osas, Kõpu poolsaarel. Kaplimäel, mis on Hiiumaa kõrguselt teine mägi (63,5 m) ja Rebastemäel avanevad vaatetornidest kaunid vaated üle metsa ja mere.
Rada on tähistatud puidust nooleviitadega ja siniste rajalintidega.
Telefon+372 676 7499
E-postinfo.ristna@rmk.ee
Objekti tüüpÕpperada
Hooldustüüp Aastaringne
Suvise hoolduse põhimõtteid vaata siit.
ParkimisvõimalusedRiigimaantee ääres parkimistaskus
Varustus8 väikest infotahvlit eesti ja inglise keeles, raja alguses suur kaitseala tutvustav infotahvel. Õpperajal on mitmeid treppe ja 2 vaateplatvormi.
Matkavõimalus Jalgsi, rada ringikujuline
VaatamisväärsusedRajal saadavad matkajat luitepealne palumännik, astangualune liigirikas salumets, looduslik vana kuusik tormimurruga. Rada paikneb kogu Lääne-Eesti vanimas osas, Kõpu poolsaarel, kus 8000 a tagasi oli vaid ruutkilomeetri suurune saareke keset avamerd. Kuusikus kohtab igihaljast kääbuspõõsast, harilikku harakkuljust. Kaplimäel, mis on Hiiumaa kõrguselt teine mägi (63,5 m), saab tutvuda rahvapärimusega kabeliloost.
Marjad-seenedMustikad, seened
Suvine hooldusHooldussagedus: 2 korda nädalas
Lisainfo Enne loodusesse minekut tutvu järgmiste juhistega: igaüheõiguse põhimõtted, kuidas looduses käituda ja prügivabalt looduses.
PiirangudRada asub Kõpu looduskaitsealal, tutvu ala kaitse-eeskirjaga siin. Vajadusel küsi piirangute kohta lisainfot Keskkonnaametist, info@keskkonnaamet.ee, tel +372 662 5999.
AsukohtKõpu küla, Hiiumaa vald, Hiiu maakond
Objekt nr 31 puhkeala kaardil
Kohalesõitmise õpetusLiikuda Kiduspä ristmikust Puski-Kõpu-Ristna mnt mööda 3,4 km Kalana suunas. Raja algus on Puski-Kõpu-Ristna mnt ääres paremal pool. Jälgida tähistust.  
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.91816
pikkuskraad: 22.24028
L-EST 97 x: 6532328.8 y: 398637.1