Seljakotiprogramm - Palmsest ja Oandult Koprarajale

Lääne-Virumaa, Lahemaa rahvuspark, Oandu külastuskeskus

Seljakotiprogramm annab külatuskeskuste näitusi külastades ja keskuste juhendajate abil ning suunamisel õpetajale või grupijuhile võimaluse iseseisvalt programmi läbi viia, kasutades selleks külastuskeskuse poolt välja töötatud töölehti, kaarte ja teisi õppevahendeid. Kokkuleppel ka slaidiprogrammi või loodusfilmi vaatamine. 

Toimumiskoht: Lahemaa rahvuspargi külastuskeskus, Oandu külastuskeskus

Päevakava

  • Programm algab Palmses Lahemaa külastuskeskusest. Külastatakse keskuse uut ekspositsiooni. Õpilaste aktiivsema tegutsemise huvides saab iseseisvalt otsida vastuseid Lahemaa ristsõnale. Õpetaja saab RMK külastuskeskuse töötajalt programmi materjalide komplekti ja juhised edasiseks. Kestus 30-40 min. Kui grupil on aega vähem või lapsed väiksemad, saab programmi alustada RMK Oandu külastuskeskuses.
  • Sõidetakse RMK Oandu külastuskeskusesse (Palmsest 10 km). Keskuse juhendaja tutvustab grupile külastuskeskust ja programmiga seotud õppevahendeid ja kollektsioone (nt nahad, koljud, ekskremendid). Uuritakse kobrast näitusel Kopraraja aastaring. Tegutsemiseks suurematele töölehed, väiksematele kuubikutest pusle. Eraldi kokkuleppel filmi vaatamine külastuskeskuse saalis. Juhatame kätte Kopraraja teeotsa. Kokku 0,5 -1 tund.
  • Retk Koprarajal oma grupijuhi või õpetaja juhendamisel - õpperada on märgistatud. Töölehtede täitmine jm. tegevused toimuvad vastavalt programmi juhendile. Kolm retkevarianti on pikkusega 1 km, 2,2 km ja 4 km, aega kulub vastavalt umbes 45 min, 1,5 tundi või 2,5 tundi.
  • Soovi korral võib programmi lõpetada Altjal jalutuskäiguga Altja neemele. Pikkus kõrtsi vastast parklast edasi-tagasi 1 km (kokkuleppel lisame materjalide hulka Altja õpperaja kaardi).
  • Soovi korral lõke ja kaasavõetud eine söömine Oandu lõkkeplatsil. Lõkke stardikomplekt (tikud ja süütematerjal) antakse vajadusel Oandu külastuskeskusest. 

Lisainfo

Seljakotiprogramm võib olla abiks grupile, kes RMK poolt juhendatud soodusprogrammide hulka ei mahu. Samuti saab seda planeerida pikema Lahemaa-ekskursiooni või looduslaagri osana. Töölehtede täitmiseks võtke kaasa oma pliiatsid, piknikusoovi korral oma lõunaeine.

Lisainfo kontakt: info.oandu@rmk.ee, tel: 676 7010

Omadused:


Teemad Metsaloodus
Looduskaitse
Looduses liikumine
Sihtrühm Eelkool
1.-3. klass
4.-6. klass
7.-9. klass
ToimumisaegLäbi aasta
Grupi suurusEi ole piiratud
Kestus2-4 tundi
Raja pikkus1-4 km
HindTasuta