Seljakotiprogramm - Sagadi-Oandu metsajuttude rajal

Lääne-Virumaa, Lahemaa rahvuspark, Oandu külastuskeskus

Sagadi-Oandu metsajuttude rada tutvustab metsaga seotud legende, muinasjutte ja rahvajutte ning seob neid raja ääres oleva maastikuga. Metsajuttude rajal on 18 „raamatut“, kust saab jutte lugeda või ruutkoodi abil kuulata. Retk kulgeb mööda Sagadi sanglepaalleed, Tepelvälja külateed, jõekese kallast ja jõuab läbi vanade kuuse- ja männimetsade Oandu külastuskeskuse juurde. Viimane rajalõik kattub Oandu pärandkultuuri rajaga. Retk vaheldusrikkal maastikul pakub elamusi aasta ringi, talvel võib rada pärast suuremat lumesadu või tuisku olla mõnda aega raskemini läbitav.
5,6 km pikkust retke võib alustada nii RMK Sagadi metsakeskuse hoonete juurest kui ka Oandu külastuskeskuse õue servalt. Buss tuleks raja teise otsa vastu kutsuda.

Päevakava

  • Õpetaja saab külastuskeskusest või Sagadi mõisa administraatori käest Metsajuttude rada tutvustava voldiku, mille abil rada läbida.
  • Retk oma grupijuhi või õpetaja juhendamisel (märgistatud õpperajal).
  • Soovi korral lõke ja kaasavõetud eine söömine Oandu lõkkeplatsil.
  • Oandu külastuskeskuse tutvustus kas enne või peale retke, olenevalt alustamise kohast.

Lisainfo

Programmile tuleb eelnevalt registreerida!
Seljakotiprogramm võib olla abiks grupile, kes RMK poolt juhendatud soodusprogrammide hulka ei mahu või soovib minna rajale, kus RMK juhendajad tavaliselt programme läbi ei vii. Samuti saab seda planeerida pikema Lahemaa-ekskursiooni või looduslaagri osana.

Lisainfo kontakt: info.oandu@rmk.ee; tel: 676 7010

Omadused:


Teemad Looduses liikumine
Sihtrühm Eelkool
1.-3. klass
4.-6. klass
7.-9. klass
10.-12. klass
ToimumisaegLäbi aasta
Grupi suurus20 õpilast+ 2 saatjat
Kestus2-4 tundi
Raja pikkus2-6 km
HindTasuta