Seljakotiprogrammid - Kõrvemaa radadel

Harjumaa, Aegviidu-Kõrvemaa puhkeala, Aegviidu külastuskeskus

Seljakotiprogrammid annavad õpetajale või grupijuhile võimaluse iseseisvalt programmi läbi viia, kasutades selleks looduskeskuse poolt välja töötatud töölehti ja teisi õppevahendeid, radade voldikuid ja kaarte jms. Selleks on vajalik sobilik teema välja valida järgmiste õppeprogrammide seast: "Mets kui apteek. Söödavad ja mürgised taimed", "Avastusretk putukametsas", "Jälgede salakiri", "Soode salapära". Soovi korral saab vaadata ka konkreetse programmiga seotud loodusfilme ja näitust.

Päevakava

  • Õpetaja saab looduskeskuse juhendajalt vastava õpperaja kaardid, programmi vahendite ja töölehtede komplekti ja juhised nende kasutamiseks. Külastuskeskuse juhendaja tutvustab grupile külastuskeskust ja programmiga seotud näitusi ja kollektsioone. 
  • Metsaretk märgistatud õpperajal oma grupijuhi või õpetaja juhendamisel, töölehtede täitmine jm tegevused vastavalt soovile.
  • Soovi korral lõke ja kaasavõetud eine söömine lõkkeplatsil. Lõkke stardikomplekt (tikud ja süütematerjal) antakse vajadusel koos programmi materjalidega kaasa.
  • Kui programmikomplektis on külastuskeskuse vahendeid (luubid, kompassid, jälje- või marjakaardid vms), siis need tagastatakse enne lahkumist.

Lisainfo

Seljakotiprogramm võib olla abiks grupile, kes RMK poolt juhendatud soodusprogrammide hulka ei mahu või soovib minna iseseisvalt rajale. Samuti saab seda planeerida pikema ekskursiooni või looduslaagri osana. Programmile tuleb eelnevalt registreerida!

Lisainfo kontakt: info.aegviidu@rmk.ee; 6047 212, 5344 0549

Omadused:


Teemad Metsaloodus
Metsandus
Looduses liikumine
Pärandkultuur
Sihtrühm Eelkool
1.-3. klass
4.-6. klass
7.-9. klass
10.-12. klass
ToimumisaegLäbi aasta
Grupi suurus20 õpilast + 2 saatjat, suurem grupp jagatakse eraldi programmideks
Kestus2-4 tundi
Raja pikkus1,5-6 km
HindTasuta