Seljakotiprogramm - Kivimid kuivati seinal

Järvamaa, Aegviidu-Kõrvemaa puhkeala, Simisalu loodusmaja

Seljakotiprogrammid annavad õpetajale või grupijuhile võimaluse iseseisvalt programmi läbi viia, kasutades selleks looduskeskuse poolt välja töötatud töölehti ja teisi õppevahendeid, radade voldikuid ja kaarte jms. Programmi käigus saab lahendada erinevaid ülesandeid vastavalt vanuserühmale kuivatis oleva kivimite eksponaatide ja fotode abil. Tegevust saab teha rühmatööna 3-5 liikmelistes rühmades.

Päevakava

  • Õpetaja saab loodusmaja juhendajalt vastava õpperaja kaardid, programmi vahendite ja töölehtede komplekti ning juhised nende kasutamiseks.
  • Metsaretk oma grupijuhi või õpetaja juhendamisel (märgistatud õpperajal), töölehtede täitmine jm tegevused vastavalt programmile.
  • Soovi korral lõke ja kaasavõetud eine söömine lõkkeplatsil. Lõkke stardikomplekt (tikud ja süütematerjal) antakse vajadusel koos programmi materjalidega kaasa.
  • Kui programmikomplektis on loodusmaja vahendeid (luubid, kompassid, jälje- või marjakaardid vms), tagastatakse need enne lahkumist.

Lisainfo

Seljakotiprogramm võib olla abiks grupile, kes RMK poolt juhendatud kampaaniaprogrammide hulka ei mahu või soovib minna iseseisvalt rajale. Samuti saab seda planeerida pikema ekskursiooni või looduslaagri osana.

Lisainfo kontakt: info.aegviidu@rmk.ee; tel: 6047 212, 534 40549

Omadused:


Teemad Metsandus
Looduses liikumine
Pärandkultuur
Sihtrühm 4.-6. klass
7.-9. klass
10.-12. klass
ToimumisaegKevad
Suvi
Sügis
Grupi suurus20 õpilast+2 saatjat
Kestus2-4 tundi
Raja pikkus1,5-6 km
HindTasuta