Majaprogramm - Oandu majas ja õues

Lääne-Virumaa, Lahemaa rahvuspark, Oandu külastuskeskus

Tutvumine külastuskeskuse 150-aastase peahoone ja selle ekspositsiooniga, filmilõikude vaatamine Lahemaa rahvuspargist, metsaloodusest ja ajaloost. Näituste uurimine Käbitares, Aidas, Kuuris ja Küünis. Eriti soovitame uut näitust „Rada põlismetsa“, kus saab Oandu loodusmetsaraja näitel osa põliste metsade salapärast ja hindamatutest väärtustest. Küünis saab oma käega proovida puude koorimist ja kahemehesaega saagimist. Kivikuuris näitusel „Kivid kõnelevad“ saab näha Lahemaa rändrahnude lugu ja nende „materjali“ käega katsuda, vaadata Eesti kivimeid ja leide laiast maailmast. Kevadest sügiseni on lahti näitus Mets - apteek ja toidusahver vanas jääkeldris. Kollektsioonide uurimine ja nuputamine - kes need pabulad metsa jättis, kelle pealuu on suurem, missugused on kodumaised käbid ja millisest puust tehakse pille, paberit või puulusikaid. Soovi korral suundumine iseseisvale matkale külastuskeskuse infomaterjalide abil.
Programmi on võimalik aastaringselt tellida ka täiskasvanutel, hinnaga 30 eur/grupp.

Seos õppekavaga

Eesti metsad. Metsade majanduslik iseloomustus, ajalugu ja kultuuripärand, erinevate põlvkondade tööriistad ja tarbeesemed. Meie looduslikud puuliigid ja võõrpuuliigid, nende tunnused ja omadused. Mets kui taastuv loodusvara, selle kasutamine ja uuendamine läbi ajaloo.

Lisainfo

Küünis ja käbitares olevat näitust, Metskonnaõue ringi ja suuremat osa Taimetarga rajast on lumeta ajal võimalik läbida ka ratastoolis. Kütteta kõrvalhoonetes näitustel kuluvad ära soojad riided ja jalanõud. Soovi korral on looduskeskusest võimalik saada õpperadade kaarte ja juhatusi iseseisvaks metsaretkeks. Programmis osalejatel on eelneval kokkuleppel võimalik tasuta kasutada külastuskeskuse lõkkeonni ja lõkkeplatsi.

Lisainfo kontakt: info.oandu@rmk.ee; tel: 676 7010, 510 6644

Omadused:


Teemad Metsandus
Looduskaitse
Looduses liikumine
Pärandkultuur
Sihtrühm Eelkool
1.-3. klass
4.-6. klass
7.-9. klass
10.-12. klass
ToimumisaegLäbi aasta
Grupi suurus20 õpilast + 2 saatjat, suurem grupp jagatakse eraldi programmideks
Kestus1-2 tundi
Raja pikkus300 m-1 km
Hind 20 inimest 30 EUR