Jõuluootel metsaelanikud

Harjumaa, Tallinna ümbruse puhkeala, Viimsi külastuskeskus

Muinasjutulises suures laanes, kus kulgeb vaikne metsaelu, külla oodatakse väikseid päkapikke, külla oodatakse jõulumelu. Oodatakse lund ja kuud, ka oodatakse und ja oi-oi-oi kui palju kõike muud. Ei teagi, kas on sügisene mets või juba täitsa talvine. Eks oma silm on kuningas! Tulge ise kaema! Väikestele päkapikkudele pakume müstilist metsaelamust, metsamõistatusi ja toredat tegevust. Retke lõpetame lõkke ääres ja üllatuseks, kui lapsed üles leiavad, on pakkuda piparkooki ja teed. 

Programmid toimuvad: 15.november - 22.detsember.

Toimumiskoht: Tädu loodusõpperada

Päevakava

  • Sissejuhatus metsaraja alguses: tutvume teineteise ning päevakavaga, sissejuhatus teemasse.
  • Metsaretk koos juhendajaga õpperajal: õpime vaatluse, mängude ja tegevuste kaudu.
  • Teeme programmist kokkuvõtte ja lõpetame metsaretke lõkke ääres tee ning piparkookidega.

Seos õppekavaga

Õppida märkama loodust enda ümber ja seal toimuvaid aastaajalisi muutusi seoses soojuse ja valguse muutustega. Pakkuda lastele vahetuid elamusi loodusest ning äratada sellega huvi ja austust looduse vastu.

Kohalesõitmise õpetus

Tädu loodusõpperada asub Viimsi vallas Randvere tee ääres. Ühistranspordiga on Tädu rajale saabumiseks kaks võimalust:
  • linnaliini bussiga nr 38 (Viru Keskus – Muuga) sõita Hansunõmme peatusesse, kus tuleb ümber istuda Randvere – Haabneeme bussile V2 (sõiduaegu vaata siit), peatus väljumiseks on Tädu kuusk, raja algusesse saamiseks tuleb ümber nurga veidi tagasi jalutada;
  • linnaliini bussiga nr 1A (Viru Keskus – Viimsi keskus) sõita lõpp-peatusesse, kus tuleb ümber istuda Randvere – Haabneeme bussile  V2 (sõiduaegu vaata siit), peatus väljumiseks on Tädu kuusk, raja algusesse saamiseks tuleb pisut edasi jalutada.

Lisainfo

Lastele pakume sooja teed ja piparkooki. Suurema pikniku pidamiseks kaasa võtta enda toidukott. Selga-jalga ilmastikukindlad ja metsaretke jaoks sobilikud riided ja jalanõud.

Lisainfo kontakt: info.viimsi@rmk.ee; tel: 676 7842, 513 9955

Omadused:


Teemad Metsaloodus
Looduses liikumine
Sihtrühm Eelkool
ToimumisaegTalv
Grupi suurus10-25 last + 2 saatjat, suurem grupp jagatakse eraldi programmideks
Kestus1-2 tundi
Raja pikkus1 km
Hind5 EUR/in