Üksinda algusest lõpuni

  • Grupi liikmed: Ivo Martin
  • Start: Oandu (Altja), 22.07.2020
  • Finiš: Ikla (Ainaži), 25.07.2020
  • Liikumisviis: Jalgratas
  • Läbitud kilomeetrid: 380 km

Matka kirjeldus:

Looduses liikudes hakkavad liikuma mõtted, mis Sind mujal kunagi ei leia. 4 aastat tagasi susisenud mõte realiseerus paraku soolosõiduna (kel vähe aega, pealehakkamist või julgust). Üksinda seiklemisel on aga nii mõnigi eelis... Teekond oli minu jaoks piisavalt seikluslik, eriti siis kui mõelda heitlikule ilmale. Teekonnal kohtusin kolmel korral kitsega, ühe korra sookure, rebase, kähriku ning jänesega ja seda väga lähedalt. Kui 57-selt Oandu-Ikla teekond läbi teha, siis ei saagi muud tunda kui õnnist rahulolu nii enda kui kogetu suhtes.

Soovitused teistele matkajatele:

Kui jalgsi jõuab rajamärgistust otsida, siis rattasõidul võivad märgid ja tähised vahel märkamata jääda ja siis on eksimine lihtne tulema. Et valedest teedest hoiduda ja pidevat meelekindlust hoida, muretse telefoni matkatee kaart/GPS lahendusena. Probleemiks võib osutuda nutiseadme elektrivarustus. Tänapäeval on olemas üsna tõhusad dynamo-aku-USB seadmed jalgrattale. Alternatiivlahendus oleks akupangade kasutamine, aga gps-signaali pidev kasutamine röövib palju energiat.
Kui Sul on vähegi rohkem aega, siis ära kiirusta rada läbima nagu mina. Loodus ja kõik muu huvipakkuv tahab rohkem tähelepanu. Ainult esiratta teekonna jälgimine ei anna kokkuvõttes eriti suurt naudingut.

Tagasiside RMK-le:

Või on siin tavaks viriseda viletsa ja igava raja valiku või lõkkekohtade puuduliku varustatuse pärast. Tegelikult oli ju kõik hästi. Interneti abiga sai korraliku kodutöö ära teha ja erinevad katsumused ja seiklused ongi se väljakutse, mida ma otsima läksin.
Tahan tänada RMK-d, kes on Eestis laiali laotanud korraliku puhke- ja lõkkekohtade võrgustiku ning me kõik saame seda kasutada. Aitäh Teile, et olete andnud meile suurepärase võimaluse end mugavustest lahti rebida ja looduserajale asuda.

Galerii:


RMK kommentaar:

Aitäh, Ivo, et jagasid meiega oma matka! Täname heade sõnade eest. Jõudu ja jaksu uute RMK radade avastamisel!

Matkapäevik

Kõikidel matkajatel on võimalus oma kogemus RMK matkateede läbimisel RMK lehele kirja panna. Jagage oma kogemusi järgmiste matkajatega!


Lisa oma matk