Üksik rattahunt

  • Grupi liikmed: Me, Myself and I
  • Start: Aegviidu, 05.08.2019
  • Finiš: Käsmu, 09.08.2019
  • Liikumisviis: Jalgratas
  • Läbitud kilomeetrid: 280 km

Matka kirjeldus:

Seekord asusin ratta seljas väntama Aegviidust ja võtsin suuna mööda RMK Penijõe-Kauksi matkarada nii kaugele kui võimalik, et jõuda kaarega üles põhjarannikule, sest lõppeesmärgiks oli jõuda Käsmu Viru Folgile. Selline väike proloog looduses kulus marjaks ära.
Esimest 2 päeva on isegi keeruline kirjeldada, sest Kõrvemaa ja Neeruti metsade vahel laiuvatel küngastel jalgrattaga sõit ei ole meelakkumine, küll aga põnev, äge ja hingemattev. Neerutis sai ratta koos kogu krempliga ka selga võtta, et vimasest tõusunukist üles pressida, endal hing paelaga kaelas. Teele jäi ka Aidu karjäär, enne kui RMK matkarajaga selleks korraks hüvasti jätsin. Ma polnud kursis, et seal kanalist parvega üle minnakse, nii et see tuli mulle korraliku üllatusena, kui sellele tõsiasjale otsa vaatasin, sest korraks tundus, et olen jälle rappa pannud ja kuhugi vee äärde jõudnud. Tore kogemus oli see parvekene "tiri-aga-tõmba" stiilis. Ratta pealelaadimine oli ainult suts ebamugav, aga tühja sellest. Ja Aidu-Liiva laagrikoht oli lihtsalt super! Muidugi vaade sinakale veele samuti, eriti kui päike sinna veesilma taha hakkas kukkuma. Täielik nauding, vaikus ja rahu. Aidust sõitsin läbi Püssi, Aseri, Viru-Nigula Toolse ordulinnuse varemete juurde ööbima. Kauaoodatud meremühin silitas kõrvu ning lainte sillerdus paitas silmi ja hinge.
Kui Käsmus folk folgitud väntasin mööda metsaradu ja -teid Jumindasse, kus veetsin veel ühe öö seal RMK lõkkeplatsil. Katusealune laud oli seal hingeõnnistuseks, sest 4 tundi järjest sadas seal lausvihma.
Kokkuvõttes - sain meeletult ägedaid matkateid vändata ja hulgi kilokaloreid kaotada, metsateedel veereda, erinevaid lahedaid kohta vaadata ja loodust nautida, sh nii päikest, vihma kui kõva vastutuult.
Pisut pikemalt saab huvi korral lugeda siit: http://marghusthali.blogspot.com/2019/

Soovitused teistele matkajatele:

Neeruti küngaste vahel rattaga kogu varustusega sõitmiseks on vaja pisut tahtejõudu, ihurammu ja kannatust, aga tasub ära ka, kui sealt läbi või üle murrad!

Tagasiside RMK-le:

Lopsaka looduse keskele puude ja põõsaste vahele paigutatud rajamärgistus kipub rattaga sõites silmale märkamata jääma.

Galerii:


RMK kommentaar:

Aitäh, Margus, et jagasid meiega oma matkaelamusi! Mõnusaid matku ka edaspidiseks!

Matkapäevik

Kõikidel matkajatel on võimalus oma kogemus RMK matkateede läbimisel RMK lehele kirja panna. Jagage oma kogemusi järgmiste matkajatega!


Lisa oma matk