Tarmo

  • Grupi liikmed: Tarmo
  • Start: Peraküla, 13.09.2015
  • Finiš: Vasalemma, 16.09.2015
  • Liikumisviis: Jalgsi
  • Läbitud kilomeetrid: ca 70

Matka kirjeldus:

Kuna oli avatud RMK matkatee uus, Peraküla - Aegviidu haru, tekkis tahtmine sellega tutvuda.
Alustasin 13. septembri pärastlõunal RMK Peraküla infopunktist. Sai kõik ilusti uus matkaja pass esitatud ja kleepekas sisse korjatud. Nänni jaoks kahjuks seljakotis enam ruumi polnud. Matk algas.
Algul oli ka teisi matkajaid, aga need suundusid lapsevankriga rattarajale ja rohkem ma ühtegi kaasmatkajat rajal ei kohanud.
Matkapäev kulges ilusal nõmmel, männikus ja rannavallide vahel. Õhtuks jõudsin Lepaugu lõkkekohale, seal oli kaks ema lastega, kes ootasid transporti koju. Seadsin telgi ülesse väiksele poolsaarele,
aga alles hiljem avastasin, et poolsaare valitsejad on punased sipelgad. Tuli telk ja laager laua kõrvale kolida.
Öö oli rahulik, tuli ka paar tiba vihma.
14. septembri hommikuks kell 10:00 olid söögid söödud, kohvid joodud varustus koos ja seljas ning asusin jälle rajale. Keibu laagripaikade vahel kohtasin maasturiga vastusõitvaid RMK inimesi,
lehvitasin, juttu ei ajanud. Peale Allikaneeme küla matkasin otse mererannal klibul ja nautisin merevaadet. Rannas sai tehtud ka lõuna. Õhtuks sai jõutud Vihterpalu lõkkekohta.
Lõkkekoht on otse maantee ääres, igaksjuhuks peitsin oma telgi võssa. Selle laagripaiga suureks plussiks oli viimane veevõtu võimalus enne Harju-Ristit.
Ja nagu ka eelmisel päeval, startisin rajale jälle juhuslikult täpselt kell 10:00. Metsad olid mõnusad, mustikaid palju, aga vett ei olnud kraavide põhjas vaid üksikud sogased lombid.
Lõunaks jõudsin Kose-Ristile ja tegin poe lõuna pirukate, Saunaõlle ja jäätisega. Hakkas vaikselt sadama. Jätkasin matka, aga tunni aja pärast olin sunnitud vihmavarju otsima.
Kuna poole kuueks polnud sadu veel lakanud, ja lakkamise märke ei ilmutanud, panin telgi püsti ja jäin vihmalaagrisse.
Sadas terve öö ja järgmise hommiku, telk pidas ilusti vihma, aga igav hakkas - olin juturaamatu koju unustanud.
Rajale sain alles poole kaheteistkümneks. Kell kaks tegin poelõuna Padisel. Padise linnamäe laagripaigal tegin vaid kiire peatuse.
Äärmiselt põnev matkaraja lõik kulges Rummus - ronimine üle vangilaagri müüride, kaunid vaated aheraine mäele ja selge vesi. Kõige ägedam oli aga rada karjääri kallastel, seal oli
palju abi matkakeppidest. Selliseid lõike võiks matkateel rohkem olla! Sealt edasi koos väikeste eksimistega jõudsin kell 19:06 Vasalemma raudteejaama ja läksin viimasele? elektrirongile, ning sõitsin Tallinna.
Veel pilte: http://lennuki.planet.ee/Perakyla-Vasalema2015/

Soovitused teistele matkajatele:

Soovitan seda lõiku!!!

Tagasiside RMK-le:

Aitähh ilusa elamuse eest!!!

Galerii:


RMK kommentaar:

Aitäh, Tarmo, positiivse tagasiside eest! Mõnusaid jätkuvaid looduselamusi!

Matkapäevik

Kõikidel matkajatel on võimalus oma kogemus RMK matkateede läbimisel RMK lehele kirja panna. Jagage oma kogemusi järgmiste matkajatega!


Lisa oma matk