RMK Kagu/Pet

  • Grupi liikmed: Kaarel, Rein, Tanel, Ahto, Arvo, Meelis
  • Start: Oandu, 12.06.2013
  • Finiš: Ikla, 16.06.2013
  • Liikumisviis: Jalgratastega
  • Läbitud kilomeetrid: 370

Matka kirjeldus:

Esimene päev Oandu- Aegviidu ( 370-293 km). See lõik on looduse poolest kõige huvitavam ja mitmekesisem, maastikuliselt kõige raskem või õigem oleks õelda- jalgratastega läbimiseks kõige ebsobivam. 77-st km-st vähemalt 15 sai ratast käekõrval veetud, mägedest üles ja alla lohistatud, üle puutüvede ja juurikate kantud. Õhtul Aegviitu jõudes kõik suht läbi omadega.

Teine päev Aegviidu- Loosalu( 293-209 km.).Oluliselt kiirem päev, motivatsioon taastus kiiresti. Valdavalt sai ratastega igalt poolt kiiresti läbi. Raplamaal leidsime legendist vea :)Ühe talukoha juures pidi peni valju häälega endast teada andma. Tegelikkus oli see, et tahtis meid kõiki maha murda hoopis. Pääsesime hambajälgedega ühes rattakingas ning suure auguga rattakotis.

Kolmas päev Loosalu- Saeveski metsaonn (209-147 km). Loosalu rabast ei saanud jalgratastega läbi, sest laudtee täiesti lagunenud. Kõndisime jalgsi rabajärveni ning tagasi ning sõitsime ca` 30 km ringi. Ilma keeras vihmaseks. Õhtul jõudsime Viljandimaale Saeveski metsaonni, kus meie rõõmuks ahi sees, millel saime oma riided ära kuivatada. Väga äge koht!

Neljas päev Saeveski- Rae järv (147- 47). Teedel sõit, mistõttu jõudsime kiiresti edasi. Päeval kihutasime paari tunniga Soomaa rahvuspargi läbi. Kopra tare kihvt koht, kuid öömaja jaoks oli veel vara. Kilomeetrite järgi kõige pikem päev, kuid füüsiliselt kõige kergem, aga mitte nii kerge, et veel 47 km pingutada ja 4. päeva õhtuks Iklasse jõuda.

Viies päev Rae järv- Ikla (47-0 km). Saime hommikul 1 tund sõita kui hakkas kallama ja nii ei jäänud meil muud üle kui ühe raksuga Iklasse põrutada. Loomulikult kohale jõudes vihmasadu lõppes ning päike tuli välja. Ideaalne lõpp superägedale viiele matkapäevale.

Soovitused teistele matkajatele:

Kui plaan terve Matkatee korraga läbida, alustage Oandust, mitte Iklast. Matka lõppu jätta Aegviidu-Oandu lõik- päris karm.
Raja markeerimisele loota ei saa. Legendi ja kaarti peab veidi ikka lugeda oskama.
Toidupoed tee ääres vaid Aegviidus, Lelles ja Kilingi- Nõmmes, väikese kõrvalepõike korral saab varusid täiendada ka Ardus.


Tagasiside RMK-le:

Markeerimise üle võib alati viriseda, meie seda ei tee. Hoopis kiidame Oandu- Aegviidu vahelise lõigu markeerijaid. Praktiliselt iga 100 m järel puudel märk peal või lint ümber. Väga supper!
Palun tehke Loosalu raba laudtee korda. Ainuke koht rajal, mis korrast ära.
Puhkekohad on korras ja hooldatud.Lõkkekohad, katusealused,WC-d. Kõik on olemas. Väga äge! Tänud Loodushoiuosakonnale.


Galerii:


Matkapäevik

Kõikidel matkajatel on võimalus oma kogemus RMK matkateede läbimisel RMK lehele kirja panna. Jagage oma kogemusi järgmiste matkajatega!


Lisa oma matk