Maast lahti, unimütsid!

  • Grupi liikmed: R ja M
  • Start: Oandu külastuskeskus, 10.07.2019
  • Finiš: Ikla, 14.07.2019
  • Liikumisviis: Jalgratas
  • Läbitud kilomeetrid: 400 km

Matka kirjeldus:

375 km Eestit läbiv matkarada - väljakutse, mis tuleb vastu võtta!
1. päev: Motivatsioon on laes
Oleme oma esialgsest graafikust maas, kuid asume entusiastlikult teele. Esimese paarisaja meetri jooksul suudame ära eksida. Appi tuleb RMK äpp - rangelt soovituslik! Edaspidi püsime kenasti teel. Maha langenud puud ja puujuurikad muudavad sõidu kohati ekstreemseks, seega tasub aega varuda. Saan sõites korraliku „rattakooli” kogemuse. Meid ajendab kiiresti sõitma nälg, sest võtsime miinimum toiduvaru kaasa. Aegviidus saame napilt enne tankla sulgemist elu parimad burgerid. Selja taga on ca 90 km. Uni on magus.
2. päev: Enam tagasiteed ei ole
Uus päev täis uusi katsumisi. Päeva kõrghetk: sõidan rattakummi puruks. Pakun, et varukumm on listis nr 1 asi, mida tuleks kaasa võtta. Jalad ja selg annavad kergelt tunda. Valgehobusemäe peremehel on info, et karul on uus pesakond sündinud ja hundid liiguvad ringi – väga julgustav! Uni ei ole nii magus. Selja taga on ca 80 km.
3. päev: Igale tõusule järgneb langus (õnneks)
Maastik on mitmekesine: kasutan iga mäest laskumist jalgade säästmiseks. Jalad ja selg (ei soovita seljakotti) tuletavad end aina enam meelde. Kukun esimest ja viimast korda ning loomulikult suudab M selle naljaka hetke jäädvustada. Selja taga on ca 80 km.
4. päev: Väljakutse, mis tuleb vastu võtta?!?
Soomaa sirged lõigud on nii üksluised. Ma ei jaksa vaimselt teekonda jätkata. Päev täis kriise. Ilmselt on kriis mulle näkku kirjutatud, sest Soomaa külastuskeskuse perenaine pakub lahkelt kohvi ja see päästab mu päeva. Selja taga on ca 90 km.
5. päev: Lõpp hea, kõik hea
Viimased kilomeetrid tulevad raskelt. Samas on kahju, et teekond otsa saab (mõttes mõlgub uus rattamatk). Sõidame paarsada meetrit Lätti, et kilometraaž ümmarguseks saada.
Kokku läbisime 400 km, mille jooksul nautisime looduse, ilma ja oma tujude vaheldusrikkust.

Soovitused teistele matkajatele:

Nautige protsessi!

Tagasiside RMK-le:

Galerii:


RMK kommentaar:

Aitäh, Riina, et jagasid meiega oma matka! Uued rajad ootavad vallutamist!

Matkapäevik

Kõikidel matkajatel on võimalus oma kogemus RMK matkateede läbimisel RMK lehele kirja panna. Jagage oma kogemusi järgmiste matkajatega!


Lisa oma matk