Logistiline ülesanne Oandust Iklasse

  • Grupi liikmed: Janek, Aadu, Margus M. ja Margus T.
  • Start: Oandu, 22.05.2014
  • Finiš: Ikla, 24.05.2014
  • Liikumisviis: Ratastega
  • Läbitud kilomeetrid: 385

Matka kirjeldus:

Meil oli tegemist nö mugavusmatkaga, kus pakid liikusid ise ööbimiskohta ja meil tuli kaasa vedada ainult päevane söök ja jook. Ilm oli suviselt palav ja ka kõikvõimalikud veekogud olid juba üllatavalt soojad (eriti rabajärved). Päevade vahel jagunes teekond 135/135/115km. Paaril korral ka "lõikasime", mis mõnel juhul tähendas kokkuvõttes küll enam kilomeetreid. Nt Järvi järvede kandis olid metsatööd teede olukorda niivõrd muutnud, et üks teerist jäi märkamatuks, mis päädis ca pooletunnise ratta tassimisega rabas. Esimene öö möödus Veskimäe Koolituskodus, mille lahket pererahvast ja hubast olemist meenutame sooja tundega siiani. Teisel päeval Kesk-Eesti kruusateid sõites imestasime, kui tühi on Eestimaa inimestest. Mitme tunni vältel ei tulnud vastu ühtegi autot. Paljudele üllatusena tulnud lai kraav matkatee keskel tuli ka meile üllatusena, sest sinna on nüüd ilmunud korralik purre.Teisel ööl olime Soomaal otse Halliste jõe kaldal Riisa Rantsos. Kolmandast päevast meenuvad pikad kruusateed metsasihtidel, mis jalgsimatkajatele võivad küllalt tüütuks muutuda. Matka lõpetasime Ainažis kosutava ujumisega. Eesti-Läti piirist ca 0,5km edasi ja majaka juurest mere poole keerates jõuab ilusa liivase rannani.

Soovitused teistele matkajatele:

Peamine soovitus on kindlasti minna. Kui alustada Oandust, jääb lõppu rohkem siledamat ja kergemat teed. Aga keda motiveerivad rohkem Kõrvemaa kaunid vaated ja Oandu vaiksed metsateed, siis võib ka vastupidi sõita. Kuna tee ääres väga palju asustust ei ole, siis tasub eelnevalt poodide ja söögikohtade olemasolu ja lahtioleku aegasid uurida.

Tagasiside RMK-le:

RMK kodulehe kaardimaterjal võiks Google Mapsi asemel baseeruda Maaameti kaartidel, mis on märksa detailsemad ja kus saab kasutada erinevaid rakendusi (looduskaitse, pärandkultuur, maanteeamet jne), et ümbruskonna kohta rohkem teavet saada. Google Mapsi miinus on ka see, et suurema mõõtkavaga printimisel kaovad väiksemad teed ära.

Galerii:


Matkapäevik

Kõikidel matkajatel on võimalus oma kogemus RMK matkateede läbimisel RMK lehele kirja panna. Jagage oma kogemusi järgmiste matkajatega!


Lisa oma matk