Läbi lingvistilise metsa

  • Grupi liikmed: Kalle Kiiranen
  • Start: Tapa-Pärispea-Purekkari-Aegviidu , 14.07.2014
  • Finiš: Ähijärve-Antsla-Otepää-Tartu , 26.07.2014
  • Liikumisviis: Jalgratas.
  • Läbitud kilomeetrid: 870

Matka kirjeldus:

Läbisin Aegviidu-Ähijärve 628 km matkatee, kuid lisasin sellele algusesse veel Tapa-Ohepalu-Viitna-Pärispea-Purekkari_neem-Loksa-Aegviidu (140 km) lõigu ja lõpus Ähijärve-Antsla-Uhtjärve-Otepää-Tartu (102 km) lõigu. Et oleks mandri-Eesti põhjapoolseimast punktist lõunapoolseimasse.Tartust Tapale sõitsin rongiga. RMK-628 rajal jätsin mõned rattale vähemsobivad lõigud vahele: Seli ja Kodru raba ning Ahja jõeäärse matkaraja. Igas lõkkekohas, mis jäi marsruudist kõrvale, ka ei käinud. Ratas oli universaal - tšehhi päritolu Author Stratos, rattakotiks 60-liitrine Ferrino. Ööbisin ainult telgis ja süüa tegin gaasipriimusel. Toiduaineid ostsin kauplustest. Suureks abiks oli vahetult enne matka ostetud GPS (Garmin GPSmap 62s).Paberkaarte oli muidugi ka kaasas. Uuemad kaardid sain osta alles Ähijärve ääres. Ilmad sattusid olema ideaalsed - kuumalaine saabus alles viimastel päevadel, vihma sain vaid ühel päeval - Taevaskojas.
RMK-628 raja viimase lõigu Lõunapunktist Ähijärvele läbisin koos 3 noore matkajaga, mujal liikusin üksinda. Leevi lõkkekohas olin koos Tallinna kanuuseltskonnaga. Retke üldnimetus tuleneb Valdur Mikita raamatust "Lingvistiline mets", mida õhtuti ja vihmapauside ajal lugesin. See peaks olema kohustuslik kirjandus taolisele retkele.Või teisiti - seda raamatut tohibki lugeda vaid taoliselt retkel :-) . Igatahes vaatasin maastikku nüüd hoopis teise pilguga.
Matkapäevik ja pildigalerii: http://kiiranen.era.ee/matk/2014-eestimaa/ 

Soovitused teistele matkajatele:

Rahulikult sõites ja ümbrust vaadates kulub RMK-628 põhirajale rattaga sõites umbes 10 päeva. GPS on abiks, kuid see peaks olema vastava hoidikuga ratta lenksu küljes.

Tagasiside RMK-le:

Kohati oli ehk ebapiisav märgistus (Poogandi). Leevi lõkkekohas oleks vaja veidi kõpitseda ja koristada.
Vahva üllatus oli Lõunapunktis - indiaani saun!

Galerii:


Matkapäevik

Kõikidel matkajatel on võimalus oma kogemus RMK matkateede läbimisel RMK lehele kirja panna. Jagage oma kogemusi järgmiste matkajatega!


Lisa oma matk