Kaer

  • Grupi liikmed: Erik ja Karmen
  • Start: Aravete, 19.04.2019
  • Finiš: Aegviidu, 21.04.2019
  • Liikumisviis: Jalgsi
  • Läbitud kilomeetrid: 60 km

Matka kirjeldus:

Sõitsime rongiga Tapale ja sealt bussiga edasi Aravetele, kust alustasime oma jalgsi teekonda.
Kodru ja Seli raba olid esimesel päeval väga kenad. Tammsaare muuseum oli riigipüha tõttu kahjuks suletud, kuid metsa kasvanud endised sookarjamaad väljamägede vahel olid siiski väga huvitavad. Ööbimise Matsimäe Pühajärve ääres, kuhu u 25 noort tuli õhtul sünnipäeva tähistama, nii et magamisest liiga palju just välja ei tulnud. Oleks vaid märganud, et Matsimäe karjääri ääres on ka kena väike telkimiskoht.
Teisel päeval oli kõige meeldejäävam Kakerdaja raba oma lugematu hulga laugastega, aga huvitav oli ka Kalajärve lõkkekohta viiv laudtee, mis kulges läbi lodumetsa.
Kolmas päev algas läbides korraliku mülgast, kuid hoolikas olles õnnestus jalad siiski kuivaks jätta. Tarvase jõe ületamine oli silla puudumise tõttu samuti üpris seikluslik. Valgehobusemäel sai jäätist ja Aegviidust istusimegi juba rongile, et koju sõita.
Kokkuvõttes väga mõnus pikk nädalavahetus täis linnulaulu ja päikest!

Soovitused teistele matkajatele:

Aprill ja mai on hea aeg matkamiseks, sest ilmad on juba üpris soojad, aga ühtegi putukat veel pole. Öösel kulub küll veel soe magamiskott ära, meie kasutasime ka kuuma veega täidetud Nalgene pudeli magamiskotti soenduseks panemist.
Joogivett saime Seli raba vaatetorni alusest laukast, Jägala jõest ja Kalajärvest.

Tagasiside RMK-le:

Silda üle Tarvase jõe (Kalajärve lõkkekoha ja Valgehobusemäe vahel) pole. Saime u 250 m maantee poolt (ülesvoolu) mööda vana puunotti üle jõe. Kodulehel Peraküla-Ähijärve matkatee kirjelduse vastava lõigu kirjelduse juures sellekohast infot polnud.

Galerii:


RMK kommentaar:

Aitäh, Karmen, et jagasid meiega enda matkaelamusi!

Matkapäevik

Kõikidel matkajatel on võimalus oma kogemus RMK matkateede läbimisel RMK lehele kirja panna. Jagage oma kogemusi järgmiste matkajatega!


Lisa oma matk