Jalutuskäik läbi Eesti

  • Grupi liikmed: Anneli
  • Start: Altja, 19.07.2013
  • Finiš: Ikla, 02.08.2013
  • Liikumisviis: Jalgsi
  • Läbitud kilomeetrid: 400

Matka kirjeldus:

Kaks nädalat tutvumist Eesti kauniste paikade ja iseendag.

Soovitused teistele matkajatele:

Nautige!
Ja matkajalanõud olgu vähemalt number suuremad kui tegelik jalanumber.

Tagasiside RMK-le:

Rajamärgistus on ebaühtlane, nt lõigul enne Hirvelaanet oli väga vähe märke, Kopra tare juures paaril ristmikul puudu jne. Väga hästi on tähistatud Kõrve rada ja jupp Soomaa külastuskeskusest edasi mõnda aega.
GPSi jälg kodulehel oli suurepärane abimees. Legend oli hea eelinfoks lugeda, aga sellest pole vist kuigi suurt abi reaalsel orienteerumisel. Rajakaart on kehv, sellel võiks olla märgitud näiteks peatuskohtade vahekaugused, rajaäärsed vaatamisväärsused ja puhkekohad (Kuueristi oma pole peal ja Sakala raja omi kõiki ka mitte ja ka seda, mis on Kakerdaja raba lõpus). Küla- ja maakonnapiirid kaardil segavad. Rajamärgistus on joonistatud tee tingmärgi peale, seega ei saa kaarti uurides aru, millist rajalõiku on oodata, kas metsateed või asfalti.
Legendi võiks lisada ka info Nõmmeveski allika kohta (Nõmmeveski poolt tulles üle jõe ja kohe paremale mööda liivast teed, elektrijaama vana silla alt läbi ja vesi tuleb mustast voolikust).
Ja palun pandagu Hirvelaane laagriplatsi juurde silt.
Looduskeskustes võiks olla täitsa ametlik (ja minugipoolest tasuline) võimalus duši all käia.
Üldiselt on kõik suurepärane, rajaidee ja laagripaigad väga tänuväärsed, ootan juba kannatamatult Aegviidu-Ähijärve trassi jalutamise võimalust.

Galerii:


Matkapäevik

Kõikidel matkajatel on võimalus oma kogemus RMK matkateede läbimisel RMK lehele kirja panna. Jagage oma kogemusi järgmiste matkajatega!


Lisa oma matk