Eriolukorramatk

  • Grupi liikmed: Martin
  • Start: Lelle, 01.05.2020
  • Finiš: Aegviidu, 04.05.2020
  • Liikumisviis: Jalgsi
  • Läbitud kilomeetrid: 100 km

Matka kirjeldus:

Olin juba tükk aega plaaninud minna RMK matkale ja nüüd, kui eriolukorraga seoses peab naguniigi rohkem aega üksi veetma, siis miks mitte minna üksinda matkale.
1. päeval alustasin kella 15.00 paiku, kui saabusin Lelle rongijaama. Kõndisin sealt Loosalu lõkkekohta (u 15 km) ning seal ka ööbisin. Kõik oli super!
2. päev oli aga palju, palju rängem, sest teekond oli palju, palju pikem. Ärkasin huvitaval kombel juba kell 5.00 hommikul ja kell 5.30 olin juba teel. Kella 9.00 paiku olin jõudnud Hirvelaane lõkkekohta. Otsustasin liikuda edasi Hiieveskile, mis juba muidu oli päris kaugel, aga kuna ma vahepeal eksisin mitu korda ka täitsa ära, siis lõpuks, kui ma kohale jõudsin, oli kell juba 19.00 ja ma olin täielikult läbi. Minu õnnetuseks sadas ka vihma, mis tegi kogu olemise veel raskemaks! Kella 20.00 olin telgi üles pannud ja läksin kohe magama. Ärkasin järgmisel päeval alles kell 9.30.
3. päeval tundsin eelmise päeva rännakut - mu jalad olid mitmest kohast villis ning mu õlad valutasid. Võtsin päeva rahulikult ja kulgedes kõndisin Kalajärve lõkkekohta.
4. päeval tundsin juba, et selleks korraks aitab kah! Kõndisin Aegviitu, ostsin poest krõpsu ja kalja ning jäin rongi ootama. Ega ma ei olekski väga enam edasi jõudnud minna, mu vasak jalg oli eriti vatti saanud. Peale selle, et see oli villis, väänasin ma ühe varba ära ka eelmisel õhtul, kui ma silla peal paljajalu libisesin. See tegi kõndimise üsna valusaks. Aga koju ma jõudsin, seega kõik hästi! Järgmine kord teen juba pikema matka.

Soovitused teistele matkajatele:

Esimeseks matkaks pole vaja peent matkavarustust! Kuna ma polnud varem pikemal matkal käinud, siis ma ka ei teadnud, kas mulle selline asi meeldib. Seepärast oleks olnud mõttetu osta ka kalli raha eest endale varustus, mis hiljem enamiku ajast riiulil tolmab. Ma mitmes mõttes improviseerisin: võtsin kodust ühe suurema koti, millele sain külge siduda ühe madratsi, peretelgi ja ühe kohmaka magamiskoti. Kott oli muidugi raske ja õlgadele koormav, sest pehmendus oli pigem nadivõitu, aga ajas asja ära! Keedupotti ma kaasa ei võtnud - selle asemel oli mul igaks õhtuks arvestatud üks Tacticali toidupakk, mida saab otse lõkke kohal soojendada.
Mina tundsin matkal olles puudust veefiltrist. Ma ei olnud arvestanud õigesti veevarudega ja nii oleks ma tegelikult tahtnud palju rohkem vett juua. Peale selle on raskem kanda kogu veevaru terve aja kaasas.

Tagasiside RMK-le:

Vähem kruusa- ja asfaltteid oleks muidugi super! Aga Kakerdaja raba ja selle ümbruskond oli ülipõnev!
Võibolla tasuks lõkkekohtadesse paigaldada kaantega prügikaste. Kalajärve lõkkekohas külastas mind ja teisi telgilisi üks väga julge rebane, kes üsna pea siirdus prügikasti juurde, kust ta tõmbas välja sealolevat kraami.

Galerii:


RMK kommentaar:

Aitäh, Martin, et jagasid meiega oma esimese pikema matka elamusi! Jõudu ja jaksu Sulle uute radade vallutamiseks.

Matkapäevik

Kõikidel matkajatel on võimalus oma kogemus RMK matkateede läbimisel RMK lehele kirja panna. Jagage oma kogemusi järgmiste matkajatega!


Lisa oma matk