Agusalu rattarada

Ida-Virumaa, Alutaguse rahvuspark
Rattarada on ca 38 km pikk, algab ja lõpeb Iisaku vaatetorni juures, läbib Vaikla, Imatu ning Varesmetsa küla, tehes ringi peale Agusalu looduskaitsealale tutvustades nii loodusväärtusi kui kohalikku pärandkultuuri.
Telefon +372 5681 5722
E-postinfo.alutaguse@rmk.ee
Objekti tüüpRattarada
HooldustüüpAastaringne
Suvise hoolduse põhimõtteid vaata siit
ParkimisvõimalusedIisaku vaatetorni parkla
VarustusKaetud lõkkease grillrestiga, kuivkäimla, 5 infotahvlit
Telkimisvõimalus Agusalu lõkkekoht, Iisaku mäe lõkkekoht
Kattega lõkkekoht on
Lõkkekoht Agusalu lõkkekoht, Iisaku mäe lõkkekoht
Matkavõimalus Rattaga kui jalgsi, osaliselt jääb Penijõe- Aegviidu-Kauksi matkateele
VaatamisväärsusedAgusalu looduskaitseala iseloomustavad Eestis ainulaadsed, kõrged kitsad kriivad, nende vahele jäävad sood ja neid ümbritsevad metsad. Just siin on vanade männijändrikega, kohati kuni 18 meetrit kõrged kriivad kõige esinduslikumad. Neilt avaneb meeldejääv vaade lagedale soole ja järgmisele liivaseljandikule. Soostiku lääneosa on oma eriilmeliste soosiiludega väga vaheldusrikas, siin leidub mudaseid soonikukohti, mätlikke jõhvikasoid ning muraka- ja sookailurohkeid männikuid.
Agusalu on põline meri- ja kaljukotka, metsise ja rabapüü, kakkude ja kullide eluala. Soid ümbritsevad metsad on elupaigaks pruunkarule, hundile ja põdrale. Madalsood ja soometsad on kasvukohaks mitmetele käpalistele.
Suvine hooldusHooldussagedus: 1 kord nädalas
LisainfoEnne loodusesse minekut tutvu järgmiste juhistega: igaüheõiguse põhimõtted, kuidas looduses käituda ja prügivabalt looduses
AsukohtAlutaguse vald, Ida-Virumaa
Kohalesõitmise õpetusSõita mööda Tartu maanteed Iisaku alevikust üle mäe Jõhvi suunas, kuni paremat kätt jääb kruusakattega Iisaku vaatetorni parkla, kuhu saab auto jätta.
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 59.1060000
pikkuskraad: 27.305798
L-EST 97 x: 6556589,5  y: 689333,5