Taagepera matkarada (5,4 km)

Valgamaa, Sakala puhkeala
Tee lõket ainult selleks ettevalmistatud ja tähistatud kohas. Suvine lõkkepuude vajadus meie lõkkekohtades on väga suur, mistõttu ei pruugi lõkkepuid igal hetkel kõigile jaguda. Pettumuse vältimiseks võta palun autoga liikudes lõkkepuud või grillsöed kaasa. Põlevat lõket ära jäta valveta, söegrilli kasutamisel vala söed lõkkeasemele, mitte metsa alla. Lahkudes kustuta lõke korralikult.
Taagepera matkaraja üldpikkus on 5,4 km. Rada algab ja lõpeb Taagepera lõkkekohas, kus on telkimise ja lõkke tegemise võimalus. Õhne jõe kaldaäärsel rajal on näha kobraste tegutsemisjälgi, metsakuklaseid ning liigirikast metsa - lehised, nulud, tammed jpt. Rada saab läbida ka väiksemate ringidena 1,6 km ja 4,0 km pikkusena. Täpsem rajainfo infotahvlil.
Telefon+372 526 1924
E-postinfo.soomaa@rmk.ee
Objekti tüüpMatkarada
ParkimisvõimalusedParkimisvõimalus Taagepera lõkkekohas 5 autole.
VarustusRajal on puidust suunavad viidad, infotahvel.
Telkimisvõimalus Telkida ja lõket teha on võimalik Taagepera lõkkekohas.
Kattega lõkkekoht on
Matkavõimalus jalgsi
VaatamisväärsusedTaagepera loss koos pargiga, Taagepera kirik ja kalmistu, parunite perekalmistu, „Musukivi“, ohvrikivi, maaalune kalmistu, Õhne jõgi.  
LisainfoEnne loodusesse minekut tutvu järgmiste juhistega: igaüheõiguse põhimõtted, kuidas looduses käituda ja prügivabalt looduses.
AsukohtTaagepera küla, Tõrva vald, Valgamaa
Objekt nr 32 puhkeala kaardil
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 57.996496
pikkuskraad: 25.671840
L-EST 97 x: 6429576.7 y: 598860.2