Mukri loodusraja vaatetorn (parklast ca 670 m)

Hea külastaja! Eesti metsades püsib väga suur tuleoht. Erakordselt kõrge on tuleoht Järva-, Viljandi-, Valga-, Võru-, Põlva- ja Tartumaal. Looduses lõket tehes või grillides tuleb olla äärmiselt ettevaatlik. Palume järgida tuletegemise juhiseid puhke- ja kaitsealadel. Tuld tohib teha ainult ettevalmistatud lõkkekohtades! Tuleohu kohta täpsemat infot vaata: ilmateenistus.ee/tuleohukaart
Vaatetorn asub Mukri loodusrajal ning pakub ilusaid vaateid Mukri rabale, laugastele ning metsadele. Rajal on kolm haru ning vaatetornini on lühim tee mööda keskmist haru, millel eraldi parklat pole. Kagupoolse haru parklast vaatetornini on 670 meetrit.
Telefon +372 526 1924
E-postinfo.soomaa@rmk.ee
Objekti tüüpVaatetorn
HooldustüüpAastaringne
Suvise hoolduse põhimõtteid vaata siit
ParkimisvõimalusedKuni 10 autot või 2 bussi
VarustusPealt kaetud 18 meetri kõrgune vaatetorn, infotahvel
Matkavõimalus Jalgsi
VaatamisväärsusedMukri raba
Suvine hooldusHooldussagedus: 2 korda kuus
LisainfoEnne loodusesse minekut tutvu järgmiste juhistega: igaüheõiguse põhimõtted, kuidas looduses käituda ja prügivabalt looduses
Piirangud Korraga tohib tornis viibida maksimaalselt 8 inimest.
Vaatetorn asub Mukri looduskaitsealal, tutvu piirangute ja kaitse-eeskirjaga siin. Infot kaitseala kohta leiad siit. Vajadusel küsi lisainfot Keskkonnaametist (+372 662 5999,info@keskkonnaamet.ee).
AsukohtMukri küla, Kehtna vald, Raplamaa
Kohalesõitmise õpetusVaatetorni asukohatähis kaardil näitab õpperaja parkla asukohta.
Rapla-Türi maanteel Lelle ristis keerata Eidapere peale, sõita 15 km. Eidaperes pöörata kohe peale raudtee ülesõitu vasakule, sõita sirgelt 3 km, raja algus paremal pool tee ääres.
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.746752
pikkuskraad: 24.975231
L-EST 97 x: 6512317.7  y: 556457.7