Parika väikejärve õpperada (3 km)

Viljandimaa, Sakala puhkeala
Õpperada on kuulus oma südamekujulise rabajärve poolest. Õhust jäädvustatud järve foto kaunistab paljusid Viljandimaa trükiseid. Rada on väga hea gruppidele, sest järveni kulgev hakkpuidurada on piisava laiusega. Samuti sobib hakkpuidurada ka liikumisraskustega inimestele. Raja ümbruses on rikkalikud mustikamännikud, eemal rabas nii murakad kui jõhvikad. Võimalus on sulistada ka noorendava toimega rabajärves.
Telefon+372 526 1924
E-postinfo.soomaa@rmk.ee
Objekti tüüpÕpperada
HooldustüüpAastaringne
Suvise hoolduse põhimõtteid vaata siit
ParkimisvõimalusedParklas kohti ühele bussile, 3 autole.
VarustusParklas infotahvel, käimla. Lai hakkpuidurada kulgeb läbi rabamänniku südamekujulise Parika väikejärve äärde. Järve ääres puhkekoht katusealusega, purre koos redeliga järve kaldal. Ümber järve kulgeb osaliselt hakkpuidu- ja pinnasrada. Mööda lühikest laudteed pääseb laugastiku juurde. Rajal on mitmeid puhkekohti. Rada ilmestavad ja juhatavad teed massiivsed puidunikerdustega infoalused.
Telkimisvõimalus Lähim telkimis- ja lõkketegemisevõimalus Lõhavere linnuse juures.
Matkavõimalus jalgsi
Marjad-seenedMurakad, mustikad, jõhvikad
Suvine hooldusHooldussagedus: 2 korda nädalas
LisainfoEnne loodusesse minekut tutvu järgmiste juhistega: igaüheõiguse põhimõtted, kuidas looduses käituda ja prügivabalt looduses.
PiirangudÕpperada asub Parika looduskaitsealal, tutvu piirangute ja kaitse-eeskirjaga siin. Vajadusel küsi piirangute kohta lisainfot Keskkonnaametist (+372 662 5999, info@keskkonnaamet.ee).
AsukohtAimla küla, Põhja- Sakala vald, Viljandimaa Objekt nr 19 puhkeala kaardil
Kohalesõitmise õpetusImavere-Viljandi mnt 30. kilomeetril keerata vasakule Tääksi suunas. Sõita 9,2 km Aimla küla keskele, kust näitab suunaviit vasakule "Parika väikejärve õpperada 2,1 km". Sõita viitade suunas 2,1 km, kuni jõuate parklani, mis asub vasakul pool teed enne õpperaja algust. Viljandi poolt tulles keerata Viljandi linnast Tallinna mnt-lt Musta teele, sõita 13,7 km Põltsamaa poole kuni Aimla tee bussipeatuseni ja sealt keerata vasakule. Sõita 3,6 km Aimla küla keskele, kust näitab viit "Parika väikejärve õpperada 2,1 km". 
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.488895
pikkuskraad: 25.743609
L-EST 97 x: 6484508 y: 601677