Teringi õpperada (4,5 km)

Viljandimaa, Sakala puhkeala
4,5 km pikkune ringikujuline õpperada on ideaalne jalutamiseks inimesele, kellel ei ole spetsiaalset matkariietust. Laudtee ja turvaline hakkpuidurada juhatavad loodushuvilise üle mitmete rabasaarte ning raja infotahvlid annavad põhjaliku ülevaate nii metsaelanikest kui rabakooslusest. Raja ääres on võimalik alates juulist maitsta murakaid, kukemarju, mustikaid, sinikaid, pohli ja jõhvikaid. Peale tervislikku kõhutäit saab karastava supluse teha pruuniveelises Alatsi järves.
Telefon+372 526 1924
E-postinfo.soomaa@rmk.ee
Objekti tüüpÕpperada
HooldustüüpAastaringne
Suvise hoolduse põhimõtteid vaata siit
VarustusRaja alguses olevas parklas on infotahvel, kaetud lõkkease ning ruumi telkimiseks. Rajal on infoalused, puhkekohad ning ujumisplatvorm Alatsi järve ääres.
Telkimisvõimalus Teringi lõkkekohas
Kattega lõkkekoht on
Lõkkekoht Kaetud lõkkease grillrestiga
Matkavõimalus jalgsi
VaatamisväärsusedRingikujuline laudtee läbib erinevate metsakooslustega rabasaari, kidurate mändidega kaetud raba ja Alatsi laukajärve, kus saab ka ujuda. Mitmekesine taimestik.
Marjad-seenedMurakad, mustikad, pohlad
Suvine hooldusHooldussagedus: 2 korda kuus
LisainfoEnne loodusesse minekut tutvu järgmiste juhistega: igaüheõiguse põhimõtted, kuidas looduses käituda ja prügivabalt looduses.
AsukohtLilli küla, Mulgi vald, Viljandimaa
Objekt nr 31 puhkeala kaardil
Kohalesõitmise õpetusSõita mööda Valga-Uulu mnt ja keerata pärast Karksi-Nuia linna silti (Valga poolt tulles) vasakule (suunaviit "Lilli 12 km"). Pärnu poolt tulles sõita otse läbi Karksi-Nuia linna Valga poole, kuni enne linna piiri näitab suunaviit "Lilli 12 km". Sõita Lilli küla keskele, kust näitab suunaviit vasakule "Teringi maastikukaitseala 1,5 km". Õpperada algab teeäärsest parklast. 
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 57.982800
pikkuskraad: 25.558283
L-EST 97 x: 6427890 y: 592182