Ootsipalu oru hiiglased

Ootsipalu orus Põlvamaal, Räpina vallas, kasvab uhkeid ja ilusaid puid palju, kuid kaks nendest väärivad eraldi esiletoomist. Need on Eestimaa kõrgeim harilik kuusk ja Eestimaa kõrgeim harilik mänd – vastavalt 48,6 ja 46,6 meetrit.
Telefon+372 676 7122
E-post info.kiidjarve@rmk.ee
Objekti tüüpPuhkekoht
ParkimisvõimalusedSõidutee ääres.
VarustusPuud on tähistatud infotahvlitega.
Suvine hooldus Suvise hoolduse põhimõtteid vaata siit
Hooldussagedus: 2 korda kuus
Lisainfo
  • Vanust on üksteise lähedal kasvavatel puuhiiglastel üle 200 aasta. Mänd on 2016. aasta alguse seisuga lausa maailma kõrgeim harilik mänd (Pinus sylvestris). Erinevaid männiliike kasvab maailmas üle saja, harilik mänd kasvab Euroopas. Eestis on harilik mänd ainus looduslik männiliik ja ühtlasi ka levinuim puu meie metsades. Üheks põhjuseks, miks Põlvamaal kasvab ühe koha peal nii mitu rekordpuud, peavad RMK metsamehed ja maaülikooli teadlased seda, et puud asuvad kausjal pinnal, osalt kalde peal, osalt lohus. See pakub looduslikku kaitset tugevate tormide ja tuulte eest ning tagab sadevee ja toitainete valgumise lohu põhja, varustades puid piisava vee ja toitainetega. Loodusemees Hendrik Relve on piirkonna puud ristinud Ootsipalu oru hiiglasteks.
  • Enne loodusesse minekut tutvu järgmiste juhistega: igaüheõiguse põhimõtted, kuidas looduses käituda ja prügivabalt looduses.
AsukohtOotsipalu, Räpina vald, Põlvamaa
Kohalesõitmise õpetusSõida Räpinast 15 km Võru suunas ja keera vasakule Värska poole. Sealt sõida edasi 3,8 km ja keera paremale Meenikunno maastikukaitseala suunas. Sõida 8,1 km kuni viidani „Ootsipalu oru hiiglased“. Puud jäävad teest paremale umbes 70 m kaugusele.
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 57.912419
pikkuskraad: 27.317389
L-EST 97 x: 6423842 y: 696569