Tuhu matkarada (1km)

Matkarada on remonttööde tõttu suletud. Tööde lõpptähtaeg on detsember 2019.
Tuhu soomassiiv on vaatamata oma kergesti ligipääsetavale asukohale inimtegevusest suhteliselt vähe kahjustatud. Vaikne ja pisut nukrameelne soomaastik pakub lähemal vaatlusel hulgaliselt üllatusi. Tuhu sood läbiva maantee äärde on rajatud lühike laudtee, mis läbib soo arengu erinevaid etappe. Rada algab ja lõpeb maanteel, seega tuleb raja alguspunkti tagasi saamiseks mööda väikest maanteed tagasi kõndida. Laudtee on kaarekujuline ning 950 m pikk. Väike kõrvalharu lõpeb pingiga varustatud puhkekohaga.
Raja alguses asub 5 m kõrgune unikaalne vaatetorn TREPP, mis on valminud koostöös Eesti Kunstiakadeemiaga, olles EKA sisearhitektuuri osakonna esmakursuslaste ühisprojekt.
Telefon+372 513 8783
E-postinfo.matsalu@rmk.ee
Objekti tüüpMatkarada
Parkimisvõimalused Karuse-Kalli maantee 12. kilomeetril maantee ääres (nn. lennuväljal)
Varustus 4 infotahvlit, vaatetorn, 2 istepinki
Matkavõimalus On
Lisainfo Raja algusse viiv maantee on talvel lahti lükatud, rajal lumetõrjet ei teostata.
Tutvu enne loodusesse minekut
Lugupeetud külastaja,
käimas on RMK Nõva-Matsalu külastusala külastuskorralduskava koostamine. Nõva-Matsalu külastusala külastuskorralduskava käsitleb RMK külastuskorraldusliku tegevuse põhimõtteid ja arengusuundasid Matsalu rahvuspargis (sealjuures ka Tuhu looduskaitsealal, Marimetsa looduskaitsealal), Osmussaare maastikukaitsealal, Vormsi maastikukaitsealal, Nõva puhkealal (sealjuures ka Silma looduskaitseala, Nõva looduskaitseala, Läänemaa Suursoo maastikukaitseala). Kava töömaterjalid ja kontaktisikud võimalike ettepanekute edastamiseks on leitavad: Nõva-Matsalu külastusala külastuskorralduskava
PiirangudMatkarada asub Tuhu looduskaitseala Tuhu soo sihtkaitsevööndis, tutvu ala kaitse-eeskirjaga siin. Vajadusel küsi piirangute kohta lisainfot Keskkonnaametist, info@keskkonnaamet.ee, tel. +372 680 7438.
AsukohtKiska küla, Lääneranna vald, Pärnu maakond
Kohalesõitmise õpetusRisti-Virtsu maantee (tee nr. 10) 54.-ndal kilomeetril keerata vasakule Karuse suunas. Sõita 12 km mööda Karuse-Kalli teed, siis näitab teeviit "Tuhu matkarada" vasakule.  Sealt on matkaraja algusesse 1 km. Buss või auto jätta sinnasamasse laiale nn. lennuvälja teele ja minna raja alguspunkti jalgsi.
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.572353
pikkuskraad: 23.831496
L-EST 97 x: 6492495 y: 490196