Rannametsa-Tolkuse looduse õpperada (2,2 km)

Pärnumaa, Pärnumaa puhkeala
Alates 6.aprillist kehtib Eestis tuleohtlik aeg. Looduses lõket tehes või grillides tuleb olla äärmiselt ettevaatlik. Palume järgida tuletegemise juhiseid puhke- ja kaitsealadel. Tuld tohib teha ainult ettevalmistatud lõkkekohtades!
Rada on ringikujuline, 2,2 km pikkune ning osaliselt laudteega kaetud. Selle läbimiseks rahulikus tempos kulub 1,5-2 tundi. Rada lookleb läbi Tolkuse raba, üle liivaste luidete, mida katab valgusküllane palumännik ja jõuab Tornimäele. Mäe keskel asub 18 meetri kõrgune vaatetorn, mille vaateplatvormilt avaneb suurepärane vaade ühelt poolt Häädemeeste rannaniidule ja Pärnu lahele ja teiselt poolt Tolkuse rabale.
Telefon +372 505 8242
E-post info.kabli@rmk.ee
Objekti tüüpÕpperada
ParkimisvõimalusedKohti 10 autole või 3 bussile
VarustusTutvustavad infoalused eesti ja inglise keeles, vaatetorn, kuivkäimla, osaliselt laudtee
Lõkkekoht Teisel pool maanteed asub Tõotusemäe lõkkekoht.
Matkavõimalus jalgsi
VaatamisväärsusedRannametsa luited, Tolkuse raba, Timmkanal ja selle paljand, Luitemaa looduskaitseala. Baltimaade kõrgeimal luiteharjal on vaatetorn, kust avaneb suurepärane vaade lähiümbrusele. Rada viib raba suurima laukani, kus kasvavad teiste hulgas väike vesiroos, ubaleht ja väike vesikupp. Laudteel liikudes võib näha nii huulheina, nokkheina, tupp-villpead kui ka erinevat värvi turbasamblaid.
Marjad-seenedMustikad, seened (männiriisikad)
Talvine kasutusAutoga pääseb parklasse, õpperajal lumetõrjet ei teostata.
LisainfoTutvu enne loodusesse minekut igaüheõiguse põhimõtetega.
Piirangud Rada asub Luitemaa looduskaitsealal, tutvu piirangute ja kaitse-eeskirjaga siin. Vajadusel küsi lisainfot Keskkonnaametist (+372 680 7438, info@keskkonnaamet.ee).
AsukohtHäädemeeste vald, Pärnumaa. Raja algus Tallinn-Pärnu-Ikla mnt 162 km asuvast parklast infotahvli juurest. Objekt nr 19 puhkeala kaardil.
Kohalesõitmise õpetusSõita mööda Tallinn-Pärnu-Ikla mnt 162 km kuni parklani. Parkla vasakul pool on infostend, mille juurest algab rada.  
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.134570
pikkuskraad: 24.511862
L-EST 97 x: 6443838 y: 530153