Sandra matkarada (400 m)

Pärnumaa, Pärnumaa puhkeala
Liikumiskeeld ajavahemikus 01.02-31.07.
Seoses teeolude halvenemisega on sõiduautoga ligipääs raskendatud!
Tee lõket ainult selleks ettevalmistatud ja tähistatud kohas. Suvine lõkkepuude vajadus meie lõkkekohtades on väga suur, mistõttu ei pruugi lõkkepuid igal hetkel kõigile jaguda. Pettumuse vältimiseks võta palun autoga liikudes lõkkepuud või grillsöed kaasa. Põlevat lõket ära jäta valveta, söegrilli kasutamisel vala söed lõkkeasemele, mitte metsa alla. Lahkudes kustuta lõke korralikult.
Matkarada asub Sookuninga looduskaitsealal Rongu rabas, mis on meil kahasse lätlastega. Laudtee viib rappa, kust on suurepärane vaade rabamaastikule. Võimalus puhata metsaonnis.
Telefon+372 505 8242
E-post info.kabli@rmk.ee
Objekti tüüpMatkarada
ParkimisvõimalusedKohti 2-3 autole.
VarustusMetsaonn, kaetud lõkkease grillrestiga, pingid, välikäimla, puukuur, infotahvel, ca 350 m laudrada
Lõkkekoht Kaetud lõkkease grillrestiga
Matkavõimalus jalgsi
Ööbimisvõimalus on
Ööbimiskoha inimeste arv3-4 inimesele
VaatamisväärsusedSoomaastik koos sinna kuuluvate taimede, lindude ja loomadega, avar vaade rabale.
Marjad-seenedJõhvikad, seened
Lisainfo Väljaspool keeluaega lõkkepuud olemas. Metsaonn on looduses liikujale tasuta kasutamiseks. Enne loodusesse minekut tutvu järgmiste juhistega: igaüheõiguse põhimõtted, kuidas looduses käituda ja prügivabalt looduses.
PiirangudRada asub Sookuninga looduskaitsealal, tutvu piirangute ja kaitse-eeskirjaga siin. Vajadusel küsi lisainfot Keskkonnaametist +372 662 5999, info@keskkonnaamet.ee
AsukohtSaarde vald, Pärnumaa. Objekt nr 9 puhkeala kaardil.
Kohalesõitmise õpetusPärnu poolt tulles sõida mööda Valga-Uulu mnt 19,5 km Tõitoja – Häädemeeste teeristini, sealt keera vasakule ja sõida 12,5 km kuni Kilingi-Nõmme - Tali - Laiksaare  mnt-le. Sõites 7,5 km keerata paremale Tali - Jäärja teele, mida mööda sõita 6,5 km ja seejärel keerata paremale Järve teele. 25 m pärast keerata paremale ja sõita veel 7 km. NB! Viimane kilomeeter on autoga raskesti läbitav, seepärast on soovitav parkida auto tee äärde ja liikuda edasi jala.   
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 57.987649
pikkuskraad: 24.871336
L-EST 97 x: 6427694 y: 551541