Leemeti matkarada (2+3 km)

Hiiumaa, Hiiumaa puhkeala
NB! Talvisel perioodil on liikumistingimused looduses sageli raskendatud. Sõltuvalt ilmast võib olla häiritud nii looduses olevate külastusobjektide hooldus kui ka lõkkepuudega varustamine, samuti võib olla raskendatud objektidele juurdepääs.
Suurepärast koormust pakkuv tõusude ja langustega  matkarada on läbitav 2 ja 3 km ringina. Suvel metsalooduse nautimist võimaldav rada sobib talvel suurepäraselt suusamõnude nautimiseks. Rada on  korralikult tähistatud ja sobib ka võistluste pidamiseks.  Pärast jalutuskäiku või sportimist saad pidada pikniku Leemeti metsaonnis.
Telefon+372 676 7499
E-postinfo.ristna@rmk.ee
Objekti tüüpMatkarada
ParkimisvõimalusedSõidutee ääres
VarustusRaja alguses on Leemeti metsaonn ning infotahvel raja skeemi ja legendiga.
Telkimisvõimalus Leemeti metsaonni juures
Lõkkekoht Leemeti metsaonni juures
Matkavõimalus Jalgsi
VaatamisväärsusedRajal võib imetleda jääajajärgseid luitenõlvu ja nendevahelisi soiseid nõgusid.
Marjad-seenedMustikad, pohlad, seened
Lisainfo Enne loodusesse minekut tutvu järgmiste juhistega: igaüheõiguse põhimõtted, kuidas looduses käituda ja prügivabalt looduses
PiirangudRada asub osaliselt Tihu looduskaitsealal Leemeti sihtkaitsevööndis. Tutvu ala kaitse-eeskirjaga siin. Vajadusel küsi piirangute kohta lisainfot Keskkonnaametist, info@keskkonnaamet.ee, tel +372 463 6820.
AsukohtLeemeti küla, Hiiumaa vald, Hiiu maakond
Objekt nr 34 puhkeala kaardil
Kohalesõitmise õpetusSõita Puski-Emmaste teelt 1,2 km Lelu poole. Matkaraja algus asub vasakul pool vahetult sõidutee ääres. Suunda näitab ka viit ja tee peale on näha metsaonn.   
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.872495
pikkuskraad: 22.468378
L-EST 97 x: 6526922 y: 411657