Vanajõe oru õpperada (1 km)

Hiiumaa, Hiiumaa puhkeala
Õpperajal esineb amortiseerunud trepikonstruktsioone ja piirdeid. Palume olla ettevaatlikud! Õpperaja rekonstrueerimistööd on kavandamisel. Täname mõistva suhtumise eest!
Selles kohas, kus kulgeb rada, on jõgi eriti meeliköitvaid lookeid loonud ja voolab sügaval orus. Rada võimaldab tõusta kord kõrgele kaldale ja siis jälle laskuda, et ületada mõni jõelooge ja kuulatada kiirevoolulise vee vulinat.
Rada algab parkla juurest. Pikkus 1 km, lühem ring 0,4 km. Läbitav kuiva jalaga, aeg keskmiselt 0,5 h. Märgistatud puidust nooltega. Rada kulgeb Hiiumaa kõige kaunima jõe kallastel ning selle paiguti 6 m kõrguse oru nõlvapealsetel.
Telefon+372 676 7499
E-postinfo.ristna@rmk.ee
Objekti tüüpÕpperada
Hooldustüüp Aastaringne
Talvise hoolduse põhimõtteid vaata siit.
Parkimisvõimalused5 sõiduautole või 1 suurele bussile raja alguses olevas parklas
VarustusRajal 1 suur infotahvel ja 5 väikest infoalust, lisaks parkla kõrval tahvel, mis tutvustab Tihu maastikukaitseala.
Kattega lõkkekoht Vanajõe oru lõkkekoht
Matkavõimalus Jalgsi, rada ringikujuline
VaatamisväärsusedVanajõgi on külmaveeline ja geoloogiliselt väga põnev. Siin avanevad meeliköitvad vaated neljale liivapaljandile. Jõgi voolab kogu ulatuses läbi inimasustuseta soode ja metsade. Vanajõe orus kasvav liigirikas segamets on hea näide sellest, kuidas metsa liigiline koosseis sõltub looduslikest tingimustest. Hiiumaale asustatud euroopa naarits on Vanajõe ääres leidnud endale mõnusa elupaiga.
Marjad-seenedMustikad, seened
Talvine hooldusHooldussagedus: 1 kord nädalas (matka- ja õpperadu lumest ei puhastata).
Lisainfo Enne loodusesse minekut tutvu järgmiste juhistega: igaüheõiguse põhimõtted, kuidas looduses käituda ja prügivabalt looduses
PiirangudRada asub Tihu looduskaitsealal. Tutvu kaitse-eeskirjaga siin.
Vajadusel küsi piirangute kohta lisainfot Keskkonnaametist, info@keskkonnaamet.ee, tel +372 662 5999.  
AsukohtJõesuu küla, Hiiumaa vald, Hiiu maakond
Objekt nr 32 puhkeala kaardil
Kohalesõitmise õpetusÕpperada algab Puski-Emmaste tee (tee nr 84) äärest. Puskilt 4 km Emmaste poole sõites näitab viit "Lõkkekoht" paremale. Rada algabki lõkkekoha juurest.   
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.885132
pikkuskraad: 22.434758
L-EST 97 x: 6528373 y: 409751