Allikasoo õpperada (2,8 km)

Umbes tunniajalist jalutuskäiku pakkuv vaheldusrikas rada jääajast pärinevate astangute ja lubjarikaste allikaliste soolapikeste vahel.
Rada juhatavad puidust nooleviidad ja sinised värvimärgid puudel.
Telefon+372 454 6880,  +372 527 7421
E-postinfo.vilsandi@rmk.ee
Objekti tüüpÕpperada
Hooldustüüp Aastaringne
Suvise hoolduse põhimõtteid vaata siit.
Parkimisvõimalused 1 suurele või 3 väikebussile või 5 sõiduautole infotahvli-esises parklas
Varustus Astangust viib alla trepp. Allikasoos ja nõrglubja allikate juures on vaateplatvormid ja ala tutvustavad infotahvlid, laudrajad aitavad üle liigniiskete soolappide.
Matkavõimalus on
Vaatamisväärsused Rada asub Viidumäe looduskaitsealal ja kulgeb alla kuni 18m kõrgusest Antsülusjärve astangust, mille jalami mademele on peale jääaega tekkinud lubjarikkad allikasood. Soodsate olude tõttu on kaitsealal kujunenud rikkalik looduslik mitmekesisus ja kohale omane floora. Siin kasvab palju kaitsealuseid soontaimi, sh ka ainult Saaremaal kasvav saaremaa robirohi (Rhinanthus osiliensis). Võimalus tutvuda Viidumäe looduskaitseala keskuses asuva püsiekspositsiooniga.
Suvine hooldusHooldussagedus: 1 kord nädalas
Lisainfo Samast kohast saavad alguse ka Viidumäe ja Audaku õpperada.
Enne loodusesse minekut tutvu järgmiste juhistega: igaüheõiguse põhimõtted, kuidas looduses käituda ja prügivabalt looduses.
Piirangud Rada asub Viidumäe looduskaitsealal, tutvu ala kaitse-eeskirjaga siin. Vajadusel küsi piirangute kohta lisainfot Keskkonnaametist, info@keskkonnaamet.ee, tel +372 662 5999.
Asukoht Viidu küla, Saaremaa vald, Saare maakond
Kohalesõitmise õpetus Sõita Kuressaare-Kihelkonna-Veere maanteed mööda 12,6 km ja pöörata vasakule Käesla-Karala-Loona maanteele. Sõita edasi 8,9 km kuni viidani, mis suunab paremale Viidumäe looduskaitseala keskusesse. Sõita mööda kruusateed 2,3 km ja seejärel keerata paremale ning sõita kuni jõuate väiksesse parklasse. Parkla juurest saavad alguse kõik kolm Viidumäe looduskaitseala tutvustavat rada.
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.297766
pikkuskraad: 22.097812
L-EST 97 x: 6463480 y: 388473