Kirimäe vaatetorn

Läänemaa, Silma looduskaitseala
Vaatetorn on ohutuse tagamiseks külastuseks suletud. RMK otsib koostöös Keskkonnaameti, kohaliku omavalitsuse, huviliste ja maaomanikega uusi lahendusi torni avamiseks.
Hea külastaja! Eesti metsades püsib väga suur tuleoht. Erakordselt kõrge on tuleoht Järva-, Viljandi-, Valga-, Võru-, Põlva- ja Tartumaal. Looduses lõket tehes või grillides tuleb olla äärmiselt ettevaatlik. Palume järgida tuletegemise juhiseid puhke- ja kaitsealadel. Tuld tohib teha ainult ettevalmistatud lõkkekohtades! Tuleohu kohta täpsemat infot vaata: ilmateenistus.ee/tuleohukaart
Vaatetorn asub Kirimäe poolsaare tipus. Siit avaneb võrratu vaade Saunja lahele ja seda ümbritsevale rannaniidule. Kevad- ja sügisrände ajal võib näha tuhandeid veelinde lahel peatumas. Suvel pesitsevad rannaniitudel kiivitajad, kahlajad ja tildrid.
Telefon+372 506 2004
E-postinfo.nova@rmk.ee
Objekti tüüpVaatetorn
Parkimisvõimalused5 autole parkimistaskus
VarustusVaatetorn kõrgusega 7 m, teabetahvel raja alguses
LisainfoVaatetorni  juurde ei saa autoga, jalgsi tuleb minna 400 m. Rada on looduslik, vajalikud on kummikud.
Enne loodusesse minekut tutvu järgmiste juhistega: igaüheõiguse põhimõtted, kuidas looduses käituda ja prügivabalt looduses.  
PiirangudVaatetorn asub Silma looduskaitsealal. Harrastuslik kalapüük Silma looduskaitsealal on lubatud kalastuskaardi alusel 01.07-28.02. Sihtkaitsevööndi veealal on lubatud sõita mootorita ja elektrimootoriga ujuvvahendiga, muu mootoriga ujuvvahendiga on lubatud sõita 01.11-31.03. Jalgratastega ja mootorsõidukitega liiklemine väljaspool selleks ette nähtud teid ja radu on keelatud. Telkimine ja lõkke tegemine on lubatud vaid selleks ettevalmistatud ja tähistatud kohtades. Silma LKA kaitse-eeskirjaga saad tutvuda siin. Vajadusel küsi piirangute kohta lisainfot Keskkonnaametist, info@keskkonnaamet.ee, tel +372 662 5999.
AsukohtSaunja küla, Lääne-Nigula vald, Läänemaa
Kohalesõitmise õpetusTallinna poolt tulles: Tallinna-Risti-Haapsalu maantee Rannaküla ristmikult 8 km enne Haapsalut keerata Keila/Linnamäe poole ja sõita 600 meetrit. Keerata teisest teeotsast vasakule Kirimäesaare teele ja sõita 1,3 km parklani. Parklast jalgsi 400 meetrit edasi minnes jõuategi vaatetornini.
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.9724361
pikkuskraad: 23.6557778
L-EST 97 x: 6537096 y: 480201