Tahu õpperada (1,4 km)

Läänemaa, Silma looduskaitseala
Vaatetorn on ohutuse tagamiseks külastuseks suletud. RMK otsib koostöös Keskkonnaameti, kohaliku omavalitsuse, huviliste ja maaomanikega uusi lahendusi torni avamiseks.
Endise Tahu mõisa pargi juurest alguse saav tähistatud edasi-tagasi matkarada viib huvilise Tahu lahe ääres asuva vaatetornini, kust saab nautida kaunist rannaniidumaastikku. Siinsed rannikualad on sobivaks pesitsuspaigaks paljudele kahlajatele, rände ajal peatuvad siin parvedes haned, lagled ja luiged.
Telefon+372 506 2004
E-postinfo.nova@rmk.ee
Objekti tüüpÕpperada
Hooldustüüp Aastaringne
Talvise hoolduse põhimõtteid vaata siit.
Parkimisvõimalused5 autole ja 1 bussile parkimistaskus tee ääres
VarustusInfotahvel, vaatetorn
Matkavõimalus on
VaatamisväärsusedRannaniidud, jäänukjärved
Talvine hooldusHooldussagedus: 1 kord kuus (matka- ja õpperadu lumest ei puhastata).
Lisainfo Enne loodusesse minekut tutvu järgmiste juhistega: igaüheõiguse põhimõtted, kuidas looduses käituda ja prügivabalt looduses
PiirangudÕpperada asub Silma looduskaitsealal. Harrastuslik kalapüük on siin lubatud kalastuskaardi alusel 01.07-28.02. Sihtkaitsevööndi veealal on lubatud sõita mootorita ja elektrimootoriga ujuvvahendiga, muu mootoriga ujuvvahendiga on lubatud sõita 01.11-31.03. Jalgratastega ja mootorsõidukitega liiklemine väljaspool selleks ette nähtud teid ja radu on keelatud. Telkimine ja lõkke tegemine on lubatud vaid selleks ettevalmistatud ja tähistatud kohtades. Silma LKA kaitse-eeskirjaga saad tutvuda siin.
Vajadusel küsi piirangute kohta lisainfot Keskkonnaametist, info@keskkonnaamet.ee, tel. +372 662 5999.
AsukohtTahu küla, Lääne-Nigula vald, Läänemaa
Kohalesõitmise õpetusKeila-Haapsalu mnt mööda sõites keerata Linnamäelt paremale. 11. kilomeetril keerata Aulepa teeristist vasakule Pürksi poole. Sõita läbi Pürksi 3,5 km mööda Tahu teed, kuni jõuate parklani. Auto jätta parklasse, vaatetornini on 700 m.
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.984552
pikkuskraad: 23.556461
L-EST 97 x: 6538479 y: 474497