Jäälind – Taevaskoja pärl

Põlvamaa, Kiidjärve-Kooraste puhkeala, Kiidjärve külastuskeskus

Kiidjärve külastuskeskuses kohtudes uurime Taevaskoja pärli – jäälinnu maailma. Saame teada kus ta elab, mida sööb ning milline täpselt välja näeb. Eesmärgiks on tutvustada ümbruskonna loodust lõimides õppeprotsessi erinevad õppeained – nii kunstiõpetuse, matemaatika, eesti keele, loodusained kui ka ühiskonnaõpetuse. Suure õnne korral võime jäälindu ka oma silmaga looduses näha.

Seos õppekavaga

Loodus- ja keskkonnakaitse. Meelte kasutamine mängulises ja uurimuslikus tegevuses. Maastikuvaatlus. Jõgi ja selle osad. Kodukoha loodus. Jõgi elukeskkonnana. Jõgede tähtsus. Jõgede elustik. Paikkonna legendide tundmine.

Kohalesõitmise õpetus

Sõita mööda Põlva-Reola mnt Tartust Põlva suunas. 10 km enne Põlvat keerata Koorvere ristist vasakule Kiidjärve suunas. Sõita 4 km Akste-Häätaru teed mööda (tee nr 18138), 1 km pärast Kiidjärve pargi bussipeatust jääb vasakule RMK Kiidjärve külastuskeskuse parkla.

Lisainfo

Programm toimub külastuskeskuses ja selle territooriumil. Selga-jalga mugavad riided-jalanõud. Pikniku soovi korral oma eine kaasa võtta.

Lisainfo kontakt: info.kiidjarve@rmk.ee ; tel: 676 7122

Omadused:


Teemad Metsaloodus
Looduskaitse
Sihtrühm 1.-3. klass
4.-6. klass
7.-9. klass
10.-12. klass
ToimumisaegLäbi aasta
Grupi suurus20 õpilast + 2 saatjat, suurem grupp jagatakse eraldi programmideks
Kestus2 tundi
Hind20 inimest 70 EUR