Väntan aga väntan

  • Grupi liikmed: Triin ja Mare
  • Start: Tabivere, 25.07.2014
  • Finiš: Ähijärve, 01.08.2014
  • Liikumisviis: Jalgratas
  • Läbitud kilomeetrid: 463

Matka kirjeldus:

Meie selle aastane matk sai alguse Tabiverest, kuna soovisime läbida kindlasti raja Lõuna-Eesti poolse osa täielikult ja meil oli selleks ainult nädal aega. Pealegi sai matkatud eelmine aasta Oandu-Ikla teel ning sellega seoses on ka selle matkatee algus tuttav.

Rada oli iseenesest väga ilus ja läbis paljusid looduskauneid kohti. Tõeliseks katsumuseks aga osutus Piusa jõe ürgorus looklev teeke. See nõudis meilt palju-palju rohkem energiat ja jõudu, kui olime valmis andma, lisaks veel väga palav ilm, mis igal sammul endast märku andis.

Meie matk sai ootamatu lõpu, kui me Ähijärve RMK kontori ees olevat suurt kaarti uurisime selleks, et edasi sõita Sangaste raudteejaama… korraga käis suur pauk, sellist polnud ma veel varem kuulnud, ja Triinu ratta tagumine kumm oli hetkega tühi… öeldes meile: “Aitab küll selleks korraks.” Ja ega meil ei jäänudki muud üle, kui oodata looduskeskuse avamist ja loota, et leidub keegi hea inimene, kes meid raudteejaama viib.

Võib öelda, et häid inimesi leidub veel Eestimaal palju. Lahkesti ollakse nõus abivajajat aitama, olgu siis tegu tühja veepudeli täitmise või ratta transpordiga punktist A punkti B või hoopis vihmast märgade riiete kuivatamisega. Suur aitäh Teile kõigile :)

Soovitused teistele matkajatele:

Mõte neile, kes teed juhatavad… öelge kaugus kilomeetrites, mitte ajaliselt, sest lõkkeplats või pood, mis asub 5 km kaugusel, ei ole mitte jalgsi matkajale või jalgrattaga sõitjale siin samas lähedal, sinna jõudmiseks kulub ikka palju rohkem aega kui autoga sõites.

Oma tekitatud prügi vii ise metsast välja!

Tagasiside RMK-le:

Suur tänu kõigile neile, usinatele kätele, kes kannavad hoolt selle eest, et lõkkeplatsid oleksid korras ja lõkkepuud oleksid olemas.

Seoses sellega, et suuremate asulate läbimine ning sealt õige raja leidmine osutus raskeks (nt Värska, Põlva) oleks RMK-le soovitus lisada olemasolevasse mappi ka vastavate kohtade kaardid suures mõõdus nii, et oleks võimalik ise kaardi järgi tee üles leida.

Galerii:


Matkapäevik

Kõikidel matkajatel on võimalus oma kogemus RMK matkateede läbimisel RMK lehele kirja panna. Jagage oma kogemusi järgmiste matkajatega!


Lisa oma matk