Terastagumikud

  • Grupi liikmed: Mari, Olivia ja Annely
  • Start: Paldiski, 13.07.2018
  • Finiš: Aegviidu, 15.07.2018
  • Liikumisviis: Jalgratas
  • Läbitud kilomeetrid: Üle 117 km

Matka kirjeldus:

Suvi on ju matkamiseks mõeldud, kas pole?!
Kui me eelmisel aastal kõndisime Mariga Oandu-Ikla RMK matkateel, siis seekordse retke võtsime ette ratastega, sest eelmise aasta villid, veri, higi, pisarad ja eelkõige valusad jalatallad olid siiani meil meeles!
Saime ka kampa matkaselli Olivia - ja nii me kolmekesi olime äärmiselt optimistlikult meelestatud, et mis see 158 km nädalavahetuse mõnus jalgrattaretk nüüd ära ei ole!
Edasi võib lugeda siit.

Soovitused teistele matkajatele:

Meil jäi sõita kuskil 10 km Metsanurmeni, kuid juhtus see, et viidad juhatasid meid sellisesse võpsikusse, et isegi jala oleks selle läbimine võhmale võtnud. Meil olid aga ka rattad, suured kompsud ning see "RMK rada", mis kulges Keila jõe kõrvalt, käänuliselt, rinnuni heinas, väike niitmata "tee", mis võis olla ~2 km pikkune. Meie, kes me olime siiski rauast naised, võtsime rattad käe kõrvale ning läbisime selle teekonna koos parmude ja sääskedega võideldes, ratast edasi lükates, higi leemendamas, jõud otsakorral, kuid sinna võpsikusse me puhkama ei saanud jääda, muidu meid oleks päris tõsiselt elusast peast ära söödud ja otseses mõttes jooksime läbi võsa, teadmata kuhu see rada viib, sest mitte ühtegi märki polnud ning ainuke matkatee silt oli raja alguses, mis juhataski meid kenasti võpsikusse.
Kui me lõpuks sealt padrikust välja jõudsime, lagendiku peale, siis me kõik lihtsalt viskasime oma rattad maha, pooleldi nuttes ja naerdes, sest see rada oli lihtsalt üks kõige kohutavamaid!
Soovituste koha pealt, iga viidaga tuleb olla ülimalt ettevaatlik, pigem minna ringiga kui otse.

Tagasiside RMK-le:

RMK viidad on siiani osades kohtades väga arusaamatud.

Galerii:


RMK kommentaar:

Aitäh, Annely, et jagasid meiega oma matka!
Täname tagasiside eest, püüame viitade paigaldamise olukorda parandada.

Matkapäevik

Kõikidel matkajatel on võimalus oma kogemus RMK matkateede läbimisel RMK lehele kirja panna. Jagage oma kogemusi järgmiste matkajatega!


Lisa oma matk