Tarmo

  • Grupi liikmed: Tarmo
  • Start: Aegviidu, 28.07.2014
  • Finiš: Elistvere, 30.07.2014
  • Liikumisviis: Jalgratas
  • Läbitud kilomeetrid: 200 km

Matka kirjeldus:

Õieti alustasin matka juba kodust Rakverest, kus sai mindud rattaga hommikusele Narva-Tallinn rongile.
Päris matk läks lahti muidugi RMK Aegviidu looduskeskusest kust sai ostetud ka raja kaart.
Lõik Aegviidu - Mägede oli mulle juba eelmisest aastast tuttav ja kaarti ei vaadanud. Liikusin rattaga Valgehobuse mäest mööda ja vinnasin hoogsalt rattast üle puutüvede ja üle Tarvasjõe,
alles kunagi hiljem kaarti uurides avastasin, et rattarada läheb sealt mööda. Hommikusöögi tegin Kakerdi järve ääres, kus sai ka veidi jalgu leotatud. Kakerdi raba proovisin ka rattaga sõites ületada, aga see oli ikka väga raske ja väga head tasakaalu nõudev ettevõtmine. Eraldi tuli juhtida ratta ja enda tasakaalu. Peale järve lükkasin enamus aega ratast käekõrval - selleks sai seljakott ratta laiendatud pakiraamilt selga upitatud. Sealt edasi Napu lõkkekohani, rattarajalt mahakeeramise magasin maha. Napult sõitsin veidi tagasi ja suundusin Ähijärve raja rattateele. Sai käidud ka Vargamäel ja RMK Siimsalu infopunktis, kus on äärmiselt hea veega kaev. Veevarud täiendatud jälle rattateele. Enne Aravetet keeras rada paremale, siis tuli silt "kuri koer" ja lõpuks tõkestas edasipääsu elektrikarjus. Uuesti teepeale tagasi ja sai hakatud otsima ringimineku võimalust, mille ka peale paari katset leidsin. Aravete keskuses sain raja jälle kätte. Rada jätkus terviserajal, kus oli üks ikka kohe eriti raske tõus raske rattaga võtmiseks. Terviserajal kadus ükshetk rada käest ära, aga abi oli vihjest "laululavast möödudes". Edasi kulgesin rada mööda vaikselt edasi. Peale Järva-Jaanit sai tehtud Tamme lõkkekohas hiline lõunasöök. Vaatasin, et kell veel liiga vähe ja valget aega veel palju, ning väntasin edasi. Enne Koerut sai imetletud ja pildistatud ilusat pilve, aga peale Koerut selgus selle "pilvekese" tõeline pale - tugev vastutuul, üksikud vihmapiisad ja ees vehkivad välgunooled. Sattusin juba pabinase - arvasin et olen eksinud ja seda keset lagedat välja läheneva äiksega. Vaatasin telefoni GPS -i ja otsustasin veel veidi sõita, ning kohe nägin ka raja tähistust. Veidi aja pärast vaatasin, et kolm musta tuttkõrvadega koera on viljapõllus - olid hoopis metsea kesikud. Siis tuli lõpuks ka Norra mõisa juures päästev mets. Ei hakanudki õieti sadama, tuli ainult mõni piisk. Ostriku lõkkekohast sõitsin mööda, Võllingi laagripaika. Seal panin telgi üles ja sõin, seda juba pimedas. Läbitud vahemaa 114,3 km, mis maantee ratta sõitjate jaoks on kergemapoolne trenn, aga raske koormaga matkarattaga matkarattaga maastikul sõites päris korralik vahemaa. Õhtul külastas minu laagrit üks eriti julge hiir ja keegi ragistas metsas. Hommikul võtsin vabalt, käisin Vilbaste allikatel sõin, jõin kohvi ja lugesin raamatut.
Kui laager kokku pakitud siis täiendasin Purskava allika juures veevarusid - ilm oli palav ja vett kulus meeletult. Väike lõunaoode Hundisaarel. Siimustis külastasin ka kohaliku kauplust kuna olin rajal ühe veepudeli ära kaotanud. Poe juures sai ka kerge pirukate ja jäätisega lõuna tehtud. Söögikraami oli kaasas piisavalt ja oleks ka ilma poes käiguta hakkama saanud, aga ei tahtnud palava ilmaga januse jäämisega riskida. Kassinurme maalinna jõudsin varakult saatjaks jällegi lähenev äike. Rohkem täna ei sõitnud, kuna algne plaan oli kolmapäevaks Jõgevale jõuda. Maalinnuses sai söödud ja pestud ning ennast ühte linnuse hoovist varjatud raja lõpus olevasse majakesse sisse seatud. Jäin juba peale 19:00 i raamatut lugedes magama, kunagi peale kaheksat ärkasin unest ja panin ukse seest kinni - ning kohe tuldi ka ust kangutama, aga keegi ei koputanud ega küsinud sisselaskmist. Päeval ei tulnud sinna maja juurde kedagi,
aga öisel ajal on see majake vist populaarne. Ümberringi möllas äike, aga linnus oli rahvast täis. Päeva kilometraaži üles ei kirjutanud, kuid legendi järgi peaks see olema 50 km. Hommikul ärkasin vara, sõin koos oravatega hommikust, jõin kohvi ja asusin rajale. Linnuses tundis üks konnakotkas ennast väga koduselt.
Hommikune vooremaa on ilus ja väga mõnusad olid pikad laskumised. Pool kaksteist olin juba RMK Elistvere looduskeskuses. Elistveres sai ära oodatud kohaliku söögikoha noorperenaine, üks supp söödud ja suund Tabivere raudtee jaama peale võetud. Sai veel saadjärves mitu korda ujumas käidud (esimene kord koos riietega) Kui raudteejaama jõudsin näitas odomeeter matka kogukilometraažiks 200 km sealt siis uuesti rongile ja ümberistumisega Tapal tagasi Rakverre.


Soovitused teistele matkajatele:

Võtke vabalt ja ärge kiirustage!

Tagasiside RMK-le:

Aitäh! Mõnus oli.

Galerii:


Matkapäevik

Kõikidel matkajatel on võimalus oma kogemus RMK matkateede läbimisel RMK lehele kirja panna. Jagage oma kogemusi järgmiste matkajatega!


Lisa oma matk