Seikleja

  • Grupi liikmed: Raul Vilk
  • Start: Oandu looduskeskus, 04.09.2013
  • Finiš: Eesti-Läti piir Ikla , 08.09.2013
  • Liikumisviis: Jalgratas
  • Läbitud kilomeetrid: 370+

Matka kirjeldus:

Pidime matkale minema väikse grupiga, kuid alustasin lõpuks ikka üksinda. Matk algas Oandult kell 11.00. Päevaga läbisin 53 km ja jõudsin kauni Paukjärve kaldale.
Teine päev algas kell 7.00. ja seadsin sammud Jussi järvede suunas. Väga ilus ja vahelduv maastik. Õhtuks suht enne pimedat jõudsin Loosalu-Paluküla loodusõpperaja algusesse. Sinna jäin ka telkima. Raja algusest läbitud 160 km.
Kolmandat päeva alustasin kell 7.30. liikudes Loosalu raba poole. Hommikune udune raba oli imeline. Päeva lõpuks kell 18. 20. jõudsin Soomaa looduskeskusesse. Algusest läbitud ca 261 km.
Järgmise päeva edasiminek algas hiljem kell 10.15. Ootasin looduskeskuse avamist. Hommikul sai läbitud kohapealne loodusrada. Õhtul kella viie paiku jõudsin Kablisse. Raja läbimiseni oli jäänud vaid 17 km. Läbitud rajast 353 km. Ööbisin Kabli looduskeskuse juures, sest järgmisel päeval tahtsin minna vaatama Kabli linnujaama lindude rõngastamist.
Viies päev algas varakult Kabli linnujaamas kell 6.30. Veetsin seal toreda osa päevast ja edasi liikusin sihtkoha poole kell 11.30. Tunni pärast kell 12.30. olin Iklas. Sinna tuli mulle vastu auto ja koju tagasi Tartusse. Ilmad olid suurepärased. Tänud kõigile, kes matkalist lahkesti veega varustasid ja olid niisama lahked teed juhatama. Matk oli tore ja seiklusrikas. Nägin lõpuks ära ka karu vabas looduses. Teised ärge kartke. Mind nähes pani ta kohe jooksu. (Neiu, keda ma oma ootamatu saabumisega Viru rabas ehmatasin, kui loed seda reisipäevikut ole hea võta ühendust :-)


Soovitused teistele matkajatele:

Jälgige hoolikalt raja märgistusi ja varustage end rmk kaartidega. Kaunimad kohad jäävad Oandu ja Aegviidu vahele. Kindlasti käige läbi kõik rabad.

Tagasiside RMK-le:

Väga hea töö aga kohati võiks olla märgistus parem.

Galerii:


Matkapäevik

Kõikidel matkajatel on võimalus oma kogemus RMK matkateede läbimisel RMK lehele kirja panna. Jagage oma kogemusi järgmiste matkajatega!


Lisa oma matk