Retk läbi imelise Eestimaa

  • Grupi liikmed: Triin ja Mare
  • Start: Altja, 29.07.2013
  • Finiš: Ikla, 08.08.2013
  • Liikumisviis: Jalgsi
  • Läbitud kilomeetrid: 375

Matka kirjeldus:

Idee läbida antud matkatee tuli eelmine suvi, kui esimest korda sellest rajast meedias räägiti. Jäi ainult küsimus, kas jalgsi või rattaga? Natuke liikumisviisi peale mõeldes sai selgeks, et jalgratas on antud raja pikkust arvestades liiga lihtne variant. Seega jäi oodata järgmist suve ja valida koti pakimiseks parim aeg.
Meie matk algas esmaspäeva pärastlõunal Altjalt. Saime käia eelsoojenduseks paar kilomeetrit Oanduni, kust põhitee alguse saab. Kogu matka jooksul läbisime päevas 35-40 kilomeetrit v.a esimene ja viimane päev, kui me käisime ainult osa päevast. Matkatee oma vahelduvate ja mitmekesiste maastikega annab palju inspiratsiooni ja võimalust omaette mediteerimiseks. Siinkohal on raske kirjeldada emotsioone, mis vallandusid nähes kilomeetriposti Ikla 1 km. Kas tõesti?! Ja seal ta oligi... Eesti-Läti piir.
Kogu tee osutus üle ootuste palju-palju põnevamaks. Teel juhtus palju ootamatuid, kuid väga toredaid kohtumisi, mida poleks osanud iial ettekujutada ja mida siinkohal pole võimalik mõne lausega kirjeldada. Võib öelda, et matkatee oli meiega juba algusest, kui me bussiga suuna Altja poole võtsime ja kus me kaht väga toredat pärnulannat kohtasime, kellel oli sama plaan. Samuti kohtasime teel väga palju avatud ja lahkeid Eesti inimesi, kes suure õhinaga seljakotiränduritele kaasa elasid. Ei saa kuidagi unustada pannkooke ja lihapirukaid laagriplatsi hommikulaual või rabaäärseid praetud soolaleibasid või hilisõhtust kartulisalatit pärast pikka ja väsitavat päevateed jne... Samuti toob matkajale naeratuse näole üks lihtne õun, mis on kohalike poolt matkajatele tee äärde korviga pandud :) Suured tänud kõigile headele inimestele!
Lõpetuseks ei saa vastu tervitamata jätta toredaid jalgsi rattureid, Kristat ja Aaronit, keda me oma tee alguses paar korda trehvasime ja kelle jaoks me moodustame poole nn kepikõndijate grupist :)

Soovitused teistele matkajatele:

Mine matkama!
Jalgsimatkajatel tasub hoolega valida jalanõusid, sellest sõltub tegelikult kogu matka õnnestumine. Vähem tähtis pole ka seljakoti kaal, tasub kindlasti hoolega läbi mõelda, mida kaasa võtta ja milleta tegelikult väga hästi hakkama saab.
Kindlasti tasub neil, kes otsustavad antud teed läbida jalgsi kaasa võtta käimiskepid (teleskoopvarrega). Neist oli tõesti väga palju abi. On ju juba sajandeid käidud pikki teid jalutuskepp ühes, vähendavat nii seljakoti kaalu kui andvat liikumisele juurde dünaamilisust.

Tagasiside RMK-le:

See on väga vahva mõte, et ühendatakse väikesed matkateed üheks pikaks rajaks. Tore oli ka see, et teele jäävad laagriplatsid olid korras ja hästi varustatud.
Kohati oleks vaja üle vaadata matkatee tähistus, kindlasti peaks olema tähised kõikidel teede ristumiskohtadel.

Galerii:


Matkapäevik

Kõikidel matkajatel on võimalus oma kogemus RMK matkateede läbimisel RMK lehele kirja panna. Jagage oma kogemusi järgmiste matkajatega!


Lisa oma matk