Matkasellid

  • Grupi liikmed: Fideelia, Sven, Aivar, Peep
  • Start: Oandu, 29.07.2013
  • Finiš: Kilingi-Nõmme, 10.08.2013
  • Liikumisviis: Sven: 12 päeva jalgsi, Fideelia 3 päeva jalgsi, 8 päeva rattaga, ülejäänud 4 päeva jalgsi.
  • Läbitud kilomeetrid: 375

Matka kirjeldus:

Kuna olime varem peamiselt pikki rattamatku teinud ning jalgsimatka kogemus oli napp, tekkis palju keerulisi olukordi, mis päädisid sellega, et jalgsimatka sooritas täielikult vaid Sven. Tervikuna oli see tore sportlik ajaveetmine looduses, parasjagu raske ja huvitav. Ilmad püsisid peamiselt ilusad ja me saime palju foto- ning videomaterjali. Teel kohatud inimesed olid väga sõbralikud ja abivalmis. RMK laagriplatsid olid puhtad, korralikud ja kuivkäimlates oli alati paber. EMT internetiga oli küll mitmes kohas halvasti- seda lihtsalt ei olnudki. Selle asemel mängisid ritsikad oma viiuleid ja metsa alt sai mustikaid. Rohkem infot blogist: http://fideelia.blogspot.com/2013/08/matka-esimene-etapp.html
http://fideelia.blogspot.com/2013/08/matka-teine-etapp.html

Soovitused teistele matkajatele:

Tehke põhjalik kodutöö! Soovitan katsetada eelnevalt ühepäevasel matkal kui rasket kotti kanda suudate. Kott peab mugavalt seljas istuma ja keha ei tohi valutama hakata. Valmistuge villide kaitseks, õppige jalgu teipima. Hankige RMK matkatee kaardid, kes rattaga, see jalgrattakaardid. GPS on ka hea, kuid akud võivad tühjaks saada. Paberkaart ikka kindlam.

Tagasiside RMK-le:

Ühinen varem välja toodud märkustega siltide asjus: tee peal võiks tihedamalt silte olla ning osadele võiks ka märkida, mitu km on järgmise lõkkekohani. matkatee kaartidel võiks see punane joon kitsam olla, et kohti ära ei kataks ning rohkem infot poodide, külade jne kohta. Muidu aga väga hea, et selline võimalus on tehtud ja tulevikus võiks neid teid veelgi enam tulla. :) Miks mitte ka läbi mitme riigi rahvusvahelise koostööna.

Galerii:


Matkapäevik

Kõikidel matkajatel on võimalus oma kogemus RMK matkateede läbimisel RMK lehele kirja panna. Jagage oma kogemusi järgmiste matkajatega!


Lisa oma matk