Jalgsi ratturid

  • Grupi liikmed: Krista Kupits ja Aaron Meresmaa
  • Start: Oandu, 29.07.2013
  • Finiš: Ikla, 04.08.2013
  • Liikumisviis: Jalgrattad
  • Läbitud kilomeetrid: 401

Matka kirjeldus:

Tegelikult alustasime teed Sagadi mõisa juurest. Asub Oandu lähedal ja tasub külastamist. Oandus täiendasime kaardikogu ja sõit algaski.
Esimesed kilomeetrid tõotasid head, aga siis läksid rajad liivaseks ja puujuured segasid sõitu. Nii siis esimesed 79 kilomeetrit Aegviiduni olime tõesti jalgsi ratturid, kes ratast käe kõrval lohistasid.
Edasi läks sõit ladusamaks, aga ilm läks sombuseks. Lausa kahel ööl saime vihma. Ilmaga meil tõesti ei vedanud, kas oli vihmane või liiga palav.
Teel kohtasime päris mitmel korral teisi matkalisi. Siinkohal tervitaks toretat neljaliikmelist kepikõndijate gruppi, kes meile, jalgratturitele järgi jõudsid.

Soovitused teistele matkajatele:

Kui matkad rattaga soovitame matka alustada Aegviidust, sest tee enne seda on tõesti liivane nagu rannas liiguks, järsud langused ja tõusud lisavad küll põnevust aga sõita neil on parasjagu ohtlik sest kerge on sellisel pehmel rajal juhtivus kaotada. Me käisime läbi enamus matkaradu ja laudteid mis raja äärde jäid. Pole mõtet kiirustada nautige ümbrust sest meie mäludesse jäävad unustamatud pildid. Kakerdaja raba pole jalgratturil vaja karta, lauad on kenasti teineteise kõrval ja ratas läbi ei vaju. Suvisel nädalavahetustel ei soovita väga sõita sest siis liigub palju rahvast ja vaikset telkimiskohta ei pruugi leiduda. Koguge kindlasti korralikult vett, ärge peljake teeäärsetest taludestki küsida.

Tagasiside RMK-le:

Mõnes kohas puudusid prügikastid.
Kaardile võiks märkida kohad, kus saab veevarusid täiendada. Kaevud, allikad..


Galerii:


Matkapäevik

Kõikidel matkajatel on võimalus oma kogemus RMK matkateede läbimisel RMK lehele kirja panna. Jagage oma kogemusi järgmiste matkajatega!


Lisa oma matk