Jalgsi Lemmest Türile

  • Grupi liikmed: Tevo ja Mari
  • Start: Lemme, 02.08.2013
  • Finiš: Türi linn, 06.08.2013
  • Liikumisviis: Jalgsi
  • Läbitud kilomeetrid: 170

Matka kirjeldus:

Ilusad ilmad ja mõnus tee. Ka puhkekohad oli korras ja puhtad. Legendi kirjutasime ise teistpidi ümber ja liikusime selle järgi, üllataval kombel ei eksinudki kordagi rajalt. Nii pidi (ehk siis tagurpidi) liikumise suureks plussiks oli see, et päike jäi suurema osa ajast selja taha. Kurgjal pöörasime matkarajalt ära Türi peale.

Soovitused teistele matkajatele:

Uurige välja, millistes puhkekohtades on vett. Või otsige kaevusid kuskilt vahepealt (nt Tipu koolimaja taga on joogivee kaev).
Samuti tasuks enne järjekordset teeleasumist endale selgeks teha, millisel teel liikumine peamiselt toimuma hakkab (asfalt, kruusatee, metsarada), et teaks õiged jalatsid valida. Sandaalidega on palava ilmaga mõnus, aga kruusateel võtab pidev kivikeste välja raputamine palju aega. Ja lõikudes, mida meie läbisime (Kellissaare-Hüpassaare, Hüpassaare-Kopra tare ja Kopra tare-Lemme(Ikla)), olidki peamiselt kruusateed.
Pipragaas ka kaasa, sest ikka leidub selliseid kurjasid pitsusid, kes külavaheteid oma territooriumiks peavad.

Tagasiside RMK-le:

Rohkemates puhkekohtades võiks olla vesi. Ei pea tingimata olema joogikõlbulik, aga saaks vähemalt pesta, ilma et peaks selleks joogivett raiskama. Samuti võiks prügikaste rohkem olla. Aga muidu au ja kiitus puhkekohtade eest. Igal pool olid lõkkepuud olemas, prahti ei olnud ja DC-s oli alati paberit, mis mõjus keset metsa viibides ilmselt kõige üllatavamalt.

Galerii:


Matkapäevik

Kõikidel matkajatel on võimalus oma kogemus RMK matkateede läbimisel RMK lehele kirja panna. Jagage oma kogemusi järgmiste matkajatega!


Lisa oma matk