Käkisilma-Vilsandi matkarada (5 km)

Matkarada on suletud! Seoses Papissaare - Vikati laevatee süvendus- ja laiendustööde tagajärjel toimunud muutustega Käkisilma paadisõidukanalis ei ole Käkisilma - Vilsandi matkarada võimalik läbida.
Matkarada läbib madalat rannikumerd, kulgedes üle laidude Vilsandi saarele. Rada ristub paatidele mõeldud veeteega, mis on raja sügavaim koht. Kanalini jõudes veendu, et selle ületamine oleks turvaline! Kanalis on eesõigus veesõidukitel! Rajatähistused on nii saartel kui meres.
Telefon+372 454 6880
E-post info.vilsandi@rmk.ee
Objekti tüüpMatkarada
Parkimisvõimalused5 bussile või 20 autole Käkisilma telkimisala parklas
VarustusInfotahvel raja skeemiga
Telkimisvõimalus Matkaraja alguses Käkisilma telkimisalal ja Vilsandi saarel Kulpri telkimisalal
Kattega lõkkekoht on
Lõkkekoht on
Matkavõimalus on
VaatamisväärsusedMööda inimtühje laidusid ja madalat merepõhja kulgev meeleolukas rada. Avarad vaated, merelinnud, rannikutaimestik, lambad.
LisainfoEnne loodusesse minekut tutvu järgmiste juhistega: igaüheõiguse põhimõtted, kuidas looduses käituda ja prügivabalt looduses.
PiirangudKasutatav madala ja sooja mereveega. Kõrge mereveeseisu ja tugeva tuulega on raja sügavamas kohas tugev hoovus. Enne kui asud matkama, küsi täpsemat infot Vilsandi rahvuspargi külastuskeskusest Loonal.
Matkarada asub Vilsandi rahvuspargis, tutvu ala kaitse-eeskirjaga siin. Vajadusel küsi piirangute kohta lisainfot Keskkonnaametist, info@keskkonnaamet.ee, tel +372 662 5999.
AsukohtKuusnõmme küla, Saaremaa vald, Saare maakond
Objekt nr 20 puhkeala kaardil
Kohalesõitmise õpetusSõita Kuressaare-Kihelkonna maanteed Kihelkonna teeristini. Pöörata vasakule Kihelkonna-Lümanda maanteele ja sõita 5 km kuni Karala teeristini. Sealt pöörata paremale ja sõita umbes 2 km, seejärel keerata paremale Kuusnõmme poolsaarele viivale kruusateele. Sõita veel 7 km kuni mereni.
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.352857
pikkuskraad: 21.933757
L-EST 97 x: 6469898 y: 379049